life

در پی درگذشت رضا کوهستانی، هنرمند عرصه موسیقی مقامی شمال خراسان، محمد اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیام تسلیتی را منتشر کرد.

جی پلاس، رضا کوهستانی، هنرمند عرصه موسیقی مقامی شمال خراسان شامگاه روز یکشنبه ۱۴ دی‌ در سن ۸۰ سالگی درگذشت.

محمد اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی درگذشت رضا کوهستانی پیام تسلیتی را منتشر کرد.

در متن پیام تسلیت محمد اله یاری آمده است: «خبر رسید که بزرگ مردی از اقلیم موسیقی شمال خراسان و چهره‌ای پر فروغ از ماندگاران هنر ایران عزیز دعوت حق را لبیک گفت.

موسیقی کرمانجی شمال خراسان با نام و نوای هنرمندانی مانند رضا کوهستانی همراه است. زنده یاد کوهستانی نقش موثری در موسیقی شمال خراسان داشت و با نوازندگی‌اش راوی حکایت‌ها و داستان‌هایی از فرهنگ این سرزمین بود.

ضایعه فقدان این نوازنده پیشکسوت را به جامعه هنری و به ویژه هنرمندان موسیقی کشور تسلیت می گویم و از درگاه خداوند متعال برای زنده‌ یاد کوهستانی علو درجات را خواستارم.»

رضا کوهستانی متولد سال ۱۳۱۵ در روستای کوران ترکیه از توابع قوچان سابق و شهرستان فاروج امروزی، از هنرمندان سرشناس موسیقی کرمانجی شمال خراسان بود که بیش از ۶۰ سال از عمر خود را به فعالیت در عرصه موسیقی مقامی مشغول بود. دل و جان این هنرمند مردمی از جوانی با نواها و نغمه‌های موسیقی محلی خو گرفت و به تدریج با فعالیت در این رشته به یکی از استادان بنام موسیقی شمال خراسان تبدیل شد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1490447
ارسال نظر

موضوعات داغ