life

در فصل زمستان از سبزیجات مختلف تا غلات و آجیل حتما مصرف کنید.

جی پلاس، همه می‌دانیم که غذا سوخت لازم برای خوب کار کردن و سلامت بدن ما را تامین می‌کند، هنگام زمستان برای گرم‌تر ماندن بدن شما به انرژی بیشتری نیاز دارد و به همین دلیل غذایی که انتخاب می‌کنید، اهمیت زیادی دارد.

خبرآنلاین نوشت؛ به همین دلیل خوردن برخی مواد غذایی در این فصل ضرورت دارد، با پنج مورد از مهمترین این مواد غذایی اینجا آشنا شوید:  

۱: سبز شوید

در فصول سرما معمولا میوه‌ فروشی‌ها پر از سبزیجات مختلف هستند، خوردن سبزیجات مخنلف معمولا با مزایای زیادی همراه است؛ از کنترل وزن تا پیشگیری از بیماری‌های قلبی. مواد مغذی موجود در این‌ها بسیاری از مزایای سلامتی بدن را تامین می‌کنند، محتوای سیبر موجود در آن از افراد دربرابر بیماری‌های قلبی مراقبت می‌کند.

۲: غلات کامل

غلات کامل منبعی از کربوهیدرات‌های سالم هستند که سوخت لازم برای فرایندهای مختلف بدن را تامین می‌کند. در زمستان‌ها باید علات فاقد گلوتن مثل ذرات و جو دوسر را هم به رژیمتان اضافه کنید. این مواد غذایی سیری زودرس ایجاد می‌کنند، هضم غذا را طولانی می‌کنند و برای یک دوره طولانی انرژی بدن را تامین می‌کند.

۳: آجیل

در حالی که در هر زمانی از سال خوردن آجیل‌های مختلف در طول سال توصیه می‌شود، مصرف آن‌ها بخاطر جمع شدن حجم زیادی از کالری در آن، در زمستان‌ها بهتر است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1490175 منبع: خبرآنلاین
ارسال نظر

موضوعات داغ