sport

باشگاه بارسلونا تاریخ موردنظر خود برای برگزاری همه‌پرسی از اعضایش درباره آینده رئیس آبی‌و‌‌اناری‌ها را اعلام کرد.

جی پلاس، باشگاه بارسلونا روزهای یکم و دوم نوامبر (11 و 12 آبان) را به‌عنوان تاریخ‌های موردنظر خود برای برگزاری همه‌پرسی درباره آینده خوسپ ماریا بارتومئو به مقامات شهر بارسلونا اعلام کرد.

تسنیم نوشت: پس از به حدنصاب رسیدن امضاهای لازم برای برگزاری همه‌پرسی درباره اخراج یا ابقای بارتومئو در مسند ریاست باشگاه بارسلونا، حالا این باشگاه ملزم است که به درخواست بیش از 20 هزار عضو خود برای انجام این همه‌پرسی جامه عمل بپوشاند و اکنون تاریخ موردنظر این باشگاه برای برگزاری این همه‌پرسی هم مشخص شده است.

با این حال برگزاری این همه‌پرسی منوط به موافقت مقامات شهر بارسلوناست و با توجه به شیوع ویروس کرونا و خطرات ناشی از تجمع اعضای باشگاه برای اعلام آرای خود ممکن است مخالفت‌هایی با برگزاری این همه‌پرسی صورت بگیرد.

طبق اساسنامه باشگاه بارسلونا، باشگاه از زمان پایان شمارش امضاهای جمع‌آوری شده برای همه‌پرسی و در صورت به حدنصاب رسیدن تعداد آنها حداکثر 20 روز زمان دارد تا این همه‌پرسی را برگزار کند. این درحالی است که فرمانداری بارسلونا از تمامی شهروندان خواسته است که تا جای ممکن از تردد در سطح شهر خودداری کنند و در همین راستا اقدام به تعطیلی رستوران‌ها، کافه‌ها و سایر اماکن عمومی کرده است.

به همین دلیل هم امکان دارد که باشگاه بارسلونا برای برگزاری همه‌پرسی با مشکلاتی مواجه شود. این باشگاه روز هفتم اکتبر (9 روز پیش) اعلام کرد که امضاهای لازم (16 هزار و 521 مورد) فراتر رفته است. تلاش برای برگزاری همه‌پرسی در حالی است که پنج ماه دیگر تا پایان دوران ریاست بارتومئو باقی مانده است. یکی از پیشنهادهایی که اعضای خواهان برگزاری همه‌پرسی به باشگاه داده‌اند انجام این همه‌پرسی در هفته آینده بوده که مصادف با اولین ال‌کلاسیکوی فصل است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1476870 منبع: تسنیم
ارسال نظر

موضوعات داغ