life

در سوپرتورنمنت حضوری شطرنج، علیرضا فیروزجا توانست حریفش را شکست دهد.

جی پلاس، پس از شیوع کرونا تمامی رقابت‌های شطرنج به صورت آنلاین پیگیری شد. بعد از گذشت ماه‌ها و کنترل این بیماری در برخی کشورها، اهالی شطرنج تصمیم به برگزاری مسابقات حضوری گرفتند. در جدیدترین رقابت‌ها امشب (شنبه) سوپرتورنمنت شطرنج بعد از ماه‌ها به صورت حضوری مسابقات خود را دنبال کرد.

ایسنا نوشت: علیرضا فیروزجا نابغه ایرانی شطرنج جهان در روز پنجم این رقابت‌ها مقابل آرین طاری قرار گرفت. آرین طاری که 21 سال سن دارد متولد نروژ بوده و برای این کشور بازی می کند. بر خلاف تصور بسیاری آرین طاری متولد ایران نبوده و تنها پدر و مادر او ایرانی هستند. فیروزجا در آخر موفق شد طاری را شکست دهد.

در دیگر بازی ها مگنوس کارلسن مقابل یان کریشتف دودا قرار گرفت و شکست خورد. این شکست درحالی رقم خورد که کارلسن در 125 بازی کلاسیک قبلی خود شکستی در کارنامه نداشت. لازم به ذکر است که کارلسن بعد از 2 سال و 2 ماه و 10 روز در مقابل نفر 15 جهان مغلوب شد.

با این نتایج کسب شده فیروزجا به رده دوم این رقابت ها صعود کرد.لوون آرونیان در صدر این رقابتها قرار دارد. همچنین کارلسن با شکست امروز به رده سوم این رقابتها سقوط کرد.

در این رقابت‌ها شش شطرنج باز به مصاف یکدیگر رفتند. مگنوس کارلسن نفر اول شطرنج جهان، فابیانو کاروآنا، لوون آرونیان، یان کریشتف دودا و آرین طاری در این رقابت‌ها حضور دارند. هم‌چنین علیرضا فیروزجا ستاره بی‌چون و چرای شطرنج جهان در این رقابت‌ها دست به مهره شده است.

این سوپرتورنمنت بعد از ماه‌ها برگزاری شطرنج آنلاین به صورت حضوری در نروژ پیگیری می‌شود.

مجموع جوایز این رقابتها ۱۶۲ هزار یورو پیش‌بینی شده است که نفر اول این رقابت‌ها ۶۳ هزار یورو و نفر دوم این رقابت‌ها ۳۳ هزاریورو جایزه دریافت می‌کند. نفر آخر این رقابت‌ها هم ۱۴ هزار یورو را به خانه می‌برد.

این رقابت‌ها با تفسیر و به صورت زنده از تلویزیون نروژ بخش می‌شود. علاقه‌مندان نیز می‌توانند این رقابت‌ها را به صورت آنلاین تماشا کنند.

این سوپرتورنمنت که از ۱۴ مهر آغاز شده، تا بیست و پنجم این ماه ادامه خواهد داشت.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1475826 منبع: ایسنا
ارسال نظر

موضوعات داغ