life

سخنگوی توانیر گفت: مشترکی که در یک ماه کم‌مصرف بوده اگر در ماه‌های بعد مصرف بیشتری داشته باشد، شامل چرخه تخفیف نمی‌شود.

جی پلاس، مصطفی رجبی‌مشهدی سخنگوی توانیر گفت: در ۳ سال گذشته وزارت نیرو برنامه‌ای را تحت عنوان مدیریت توام عرضه و تقاضا مد نظر قرار داد.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت‌: او افزود: ما در کنار توجه به ساخت نیروگاه‌ها و شبکه‌های برق، به سمت مدیریت تقاضا حرکت کردیم.

سخنگوی توانیر با اشاره به این که معمولا تابستان‌ها با رشد مصرف و اوج مصرف مواجه هستیم، اظهار کرد: در سال ۹۸ و در سال ۹۹ میزان اوج مصرف برق در کشور به رقم بسیار پایین و مطلوبی رسید.

او اضافه کرد: وزارت نیرو به جای فعالیت – ۳۰۰ ساعته – نیروگاهی در طی سال، از مشترکان خود درخواست کرد تا میزان مصرف برق را کاهش دهند.

مصطفی رجبی‌مشهدی ادامه داد: برای کاهش برق در ساعات اوج مصرف از کشاورزان درخواست کردیم که پمپ‌های کشاورزی را در ساعت ۱۳ تا ۱۷ خاموش کنند و در ازای این درخواست به آن‌ها ۲۰ ساعت برق رایگان هدیه دادیم.

او ادامه داد: آن دسته از مشترکان خانگی که امسال کم‌تر از سالِ قبل برق مصرف کنند، با الگوی خوش‌مصرفی وزارت نیرو مورد محاسبه نرخ برق قرار می‌گیرند.

عضو هیئت مدیره و معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی توانیر افزود: وزارت نیرو در سال ۹۸ به مشترکانی که ۲ میلیارد ساعت در مصرف برق صرفه‌جویی کرده بودند، ۱۰۷ میلیارد تومان پاداش داد.

او با اشاره به طرح «برق امید»، توضیح داد: «مشترکان کم‌مصرف» و «مشترکان خوش‌مصرف» و «مشترکان پر مصرف» ذیل طرح برق امید مورد پایش و ارزیابی قرار می‌گیرند.

مصطفی رجبی‌مشهدی افزود: حدود ۳۰ درصد از تعداد مشترکان هر منطقه از ایران را مشترکان کم‌مصرف تشکیل می‌دهند.

او ادامه داد: افرادی که از وسایل برقی پر مصرف متعدد استفاده می‌کنند، نمی‌توانند در دسته مشترکان کم‌مصرف قرار بگیرند.

عضو هیئت مدیره و معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی توانیر اضافه کرد: مشترکی که در یک ماه کم‌مصرف بوده و تخفیف ۱۰۰ درصد گرفته است، اگر در ماه‌های بعد میزان مصرف بیشتری داشته باشد، شامل چرخه تخفیف نمی‌شود.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1468330 منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر

موضوعات داغ