sport

بازدید رییس کمیته ملی المپیک از فدراسیون های وزنه‌برداری و والیبال؛

سیدرضا صالحی امیری گفت: وزنه‌برداری از امیدهای ما در المپیک است و قطعا ملت انتظار دارد قهرمانان ما در توکیو روی سکو بروند.

به گزارش جی پلاس،‌ سیدرضا صالحی‌امیری، رئیس کمیته ملی المپیک ایران در بازدید از فدراسیون وزنه‌برداری اظهار داشت: به سهم خودم به علی مرادی و خانواده وزنه‌برداری خسته نباشید می‌گویم. وزنه‌برداری از امیدهای ما در المپیک است و قطعا ملت انتظار دارد قهرمانان ما در توکیو روی سکو بروند و این به استمرار تاریخی کسب مدال در این رشته بر‌می‌گردد.

وی گفت: فدراسیون باید به شرایط طبیعی خود در قبل از کرونا برگردد و تمرینات را آغاز کند و تشکیل جلسه با آقای مرادی و کادر فنی با دکتر سجادی است. نکته دیگر مربوط به تجهیزات است. یکبار با مرادی توافق کردیم و سجادی هم‌ پیگیر بود تا حدود 50 هزار دلار ارز را  برای خرید تجهیزات منتقل کنیم‌ ولی فدراسیون جهانی همکاری نکرد و اتفاق لازم نیفتاد. ما همچنان آماده کمک ارزی برای تامین بخشی از تجهیزات هستیم.

صالحی‌امیری تاکید کرد: بحث بانوان نیز اهمیت دارد و وزنه‌برداری در این حوزه با سرعت عمل می‌کند و ما نیز کمک خواهیم کرد. خوشبختانه در طراحی لباس مشکلات برطرف شده است. بحثی در خصوص حقوق ورزشکاران است که فدراسیون هم به حق محدودیت‌هایی دارد، ما فصل اول بودجه را واریز کردیم و حدود 567 میلیون به وزنه‌برداری واریز کردیم.

وی افزود: علاوه بر بودجه مصوب، بودجه ویژه برای فدراسیون‌های المپیکی داریم. ورزشکاران بعضا نسبت به تجهیزات و فضا و تمرینات گله‌مند هستند که حق دارند و ما باید نسبت به آنها متعهد باشیم. آنچه لازم دارید را در جلسه آتی هیئت اجرایی مطرح کنید و قطعا در چارچوب توانمندی کمیته کمک خواهیم کرد.

رییس کمیته ملی المپیک همچنین در بازدید از فدراسیون والیبال گفت: در مورد والیبال هیچ دغدغه‌ای نداریم. داورزنی زحمات زیادی برای والیبال و ورزش قهرمانی کشید و معمار کبیر والیبال خود داورزنی است. والیبال می‌تواند جزو 8 تیم برتر جهان باشد. داورزنی خودش منابع مالی را تامین و اتکایی به منابع ما و وزارت ندارد. والیبال می‌تواند با تغییر ذائقه جامعه هم رده فوتبال باشد.

صالحی امیری

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1454085
ارسال نظر

موضوعات داغ