life

بعضی از مهارت‌های زندگی خیلی راحت به دست می‌آیند ولی بسیار کاربردی و لازم هستند.

به گزارش جی پلاس، شاید کودکی در خانه داریم که با ماژیک شبرنگ روی کتاب‌ها و کاغذهایمان نقاشی کرده است. حال باید چکار کرد؟ کافیست گوش پاک‌کن را به کمی آبلیمو آغشته کنیم و بر روی جای ماژیک‌ها بکشیم. با همین ترفند ساده دیگر نیازی به غصه خوردن‌های مکرر برای خراب شدن نوشته‌ها و کتاب‌هایمان نیست. در ادامه ۱۰ ترفند ساده دیگر را آموزش می‌دهیم.

 

۱. بخار آیینه‌ حمام: کمی واکس ماشین را به آیینه حمام بزنید و اجازه دهید تا خشک شود. سپس با یک پارچه خشک روی آیینه بکشید. دیگر آیینه حمام بخار نمی‌کند.

 

۲. آب‌یاری باغچه: به روش آب یاری قطره‌ای می‌توانید با حجم آب کمتری باغچه خود را آب دهید. کافیست شلنگ به اندازه‌ی طول باغچه ببرید و آن را ۵ سانت به ۵ سانت چند سوراخ کنید.

 

۳. وکیوم کردن: وسیله‌ای که می‌خواهید وکیوم کنید در نایلون بگذارید و سر باز آن را با فندک ببندید. وسیله‌هایی آتش‌زا هستند را امتحان نکنید.

بسته بندی

 

۴. برطرف کردن رد رنگ: گاهی بر موکت یا فرش رنگ میریزد به راحتی می‌توانید با الکل رنگ‌ها را پاک کنید فقط دقت کنید که زیاده‌روی نکنید که رنگ خود موکت یا فرش برود.

 

۵. سُر خوردن موکت و فرش: با چسب حرارتی موکت و فرش را به سرامیک کف بچسبانید. این چسب به راحتی از موزاییک، فرش و موکت جدا می‌شود و آسیبی به آنها نمی‌رساند.

 

۶. جدا کردن آدامس: مهم نیست آدامس به لباس چسبیده باشد با فرش فقط یک وکیوم یخ به مدت ۱۰ دقیقه روی آن بگذارید بعد به راحتی جدا می‌شود.

 

۷. یخ زدن فوری: اگر نوشابه یخ دوست دارید و می‌خواهید کمتر از ۴۰ دقیقه یخ بزند فقط دور آن را یک کاغذ یا حوله‌ی نم‌دار بپیچید.

 

۸. درست کردن کیسه یخ: یک ابر آشپزخانه را آب بزنید و ویکیوم کنید. حالا آن را در فریزر بگذارید.

 

۹. دریل کردن بدون خاک: بین سر مته و دیوار، یک در نوشابه بگذارید. اینگونه گرد و خاک روی زمین نمی‌ریزد. اگر فکر می‌کنید کافی نیست، یک بطری را از وسط نصف کنید و سپس امتحان کنید.

 

۱۰. پیدا کردن وسایل ریز: سر لوله جارو برقی را یک جوراب بکشید و آن را با کش به لوله‌ی جارو برقی محکم کنید. حالا می‌توانید با خیال راحت جارو برقی بکشید.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1453001 منبع: ایرنا
ارسال نظر

موضوعات داغ