life

چند روزی همقدم با شهید کازرونی-1

مهدی کازرونی 23 ساله بود و معاون طرح و عملیات لشکر که در عملیات والفجر 4 به شهادت رسید.

جی پلاس ـ منصوره جاسبی: فروردین سال 39 بود که روستای سعدی فرزندی را به خود دید که بعدها آبرویی ویژه به این روستا بخشید. پدر نامش را محمد مهدی گذاشت و از همان کودکی علاقه عجیبی به یادگیری قران و احکام داشت و آنقدر این علاقه نمایان بود که دیگر همه آن را به عنوان ویژگی محمد مهدی می شناختند و برایشان جالب بود که یک کودک اینگونه است.

با اینکه مهدی کودکی بیش نبود اما جسارتی داشت که او را از هم سن و سال هایش جدا می کرد و همین مساله باعث پیش آمدن حوادث متفاوت در زندگی اش شده بود و با بزرگ شدنش این ویژگی اخلاقی اش هم رشد می کرد طوری که در روزهایی که اعتصابات و تظاهرات مردم اوج گرفته بود، با اینکه مهدی هنوز نوجوان بود اما می توانستی این صفت بارز را به خوبی در رفتارش ببینی و حضورش را به عیان در جریان مبارزات مردمی علیه رژیم شاه درک کنی.

مهر ماه 57 بود که مسجد جامع کرمان به دست عوامل رژیم به آتش کشیده شد و مهدی مانند بسیاری دیگر از مردم کرمان علیه این توطئه رژیم به مقابله برخاست.

با پیروزی انقلاب اسلامی توطئه از هر سو انقلاب نوپا را نشانه می رفت که مهدی با وجود کم سن و سالی اش، برای فرونشاندن توطئه ضدانقلاب راهی کردستان شد و در جریان عبور ماشینش از روی مین از ناحیه دست و سر زخمی شد. 

مهدی در نقش یکی از فرماندهان سپاه کرمان با برنامه ریزی و تدبیر توانست بخش بسیار زیادی از توطئه های اشرار را در منطقه کویر خنثی کند.

تازه بیست و یک ساله شده بود که در قامت یکی از فرماندهان سپاه کردستان (شهرستان مهاباد) توانست با درایت صلح را در منطقه پیاده کند.

عملیات حصر آبادان بود که مهدی با اسلحه خالی توانست سه عراقی را اسیر کند. 

مهدی معاون طرح و عملیات لشکر 41 ثارالله بود اما حاج قاسم می گفت: او کلید لشکر بود، در جبهه همه کاری می کرد، رانندگی، کارهای اطلاعاتی و... .
 
سال 62 و عملیات والفجر 4 بود که مهدی در منطقه مریوان به شهادت رسید.
از مهدی و بانو ملایی سه فرزند پسر به یادگار مانده است: بشیر، نذیر و ظهیر.
این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1383012
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ