life

بر اساس آمار ارائه شده در خصوص دانشگاه‌هایی که بیشترین فارغ‌التحصیلان میلیاردر را تربیت کرده‌اند، دانشگاه هاروارد در جایگاه نخست قرار گرفت.

به گزارش جی پلاس؛ در طول سال‌های متمادی، بسیاری از دانشگاه‌های سراسر جهان، شهرت خود را از طریق دستاوردهای دانشجویان خود به دست می‌آورند. با این وجود، نگاهی به دانشگاه‌هایی که ثروتمندان جهان در آنها تحصیل کرده‌اند، می‌تواند معیار مناسبی برای سنجش قدرت آکادمیک و شهرت دانشگاه‌ها باشد.

در همین راستا، Wealth-X، ثروتمندان جهان را بر اساس محل تحصیل آنها مورد بررسی قرار داده و دانشگاه‌ها را بر اساس دارا بودن بیشترین ثروت در اختیار دانشجویان خود دسته‌بندی کرده است.

بر اساس گزارش ارائه شده، از 10 دانشگاه برتر که بیشترین تعداد فارغ‌التحصیلان UHNW ( افرادی که ارزش خالص ثروت آنها بالاتر از 30 میلیون دلار باشد) را دارد، 9 دانشگاه به ایالات متحده تعلق دارد. استثنای این لیست، دانشگاه کمبریج بریتانیا، با تربیت 2760 میلیاردر و مجموع ثروت 390 میلیارد دلار، در جایگاه هفتم قرار گرفته است.

گفتنی است که دانشگاه هاروارد، با تربیت تعداد چشمگیر 13650 میلیاردر و مجموع ثروت خالص 4769 میلیارد دلار، در جایگاه نخست این رتبه‌بندی قرار گرفت.

به دنبال آن، دانشگاه استنفورد با تربیت 5580 میلیاردر و مجموع ثروت خالص 2899 میلیارد دلار در جایگاه دوم، و دانشگاه پنسیلوانیا با تربیت 5575 میلیاردر و مجموع ثروت  خالص1780 میلیارد دلار، در جایگاه سوم این لیست قرار گرفتند.

در نمودار ارائه شده، به ترتیب دانشگاه‌هایی که بیشترین تعداد فارغ‌التحصیلان میلیاردر را داشته‌اند و همچنین مجموع ثروت خالص این افراد را مشاهده می‌کنید؛

WhatsApp Image 2019-09-12 at 03.34.36

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1255328 منبع: اقتصاد آنلاین
ارسال نظر

موضوعات داغ