life

محققان انگلیسی مشغول ساخت رباتی مجهز به هوش مصنوعی و بازوهایی هستند که به بیماران در فعالیت هایی مانند لباس پوشیدن کمک می کند. این در حالی است که این کشور با بحران کمبود پرستار روبرو است.

به گزارش جی پلاس، محققان رباتی ابداع کرده اند که به افراد سالمند کمک می کند فعالیت های روزانه را انجام دهند. این در حالی است که انگلیس با بحران کمبود پرستار دست و پنجه نرم می کند.

ربات مذکور که «بکستر» نام دارد مجهز به دو بازو و انگشتانی است که با پرینتر سه بعدی ساخته شده اند. ربات مذکور با کمک این انگشتان می تواند به افراد در فعالیت هایی مانند لباس پوشیدن کمک کند.

«بکستر» به کمک هوش مصنوعی متوجه می شود فرد چه زمانی نیاز به کمک دارد و همچنین با گذر زمان از مشکلات صاحب خود باخبر می شود.

 استادان و دانشجویان دکترای امپریال کالج لندن  در Personal Robotics Lab این ربات را ساخته اند. «بکستر» در حقیقت نخستین بار توسط استارت آپRethink Robotics در سال ۲۰۱۱ میلادی ساخته شد و از آن زمان تاکنون تغییرات مختلفی در آن ایجاد شده است.

 این دستگاه اکنون یک صورت کارتونی و انگشتانی با قابلیت های مختلف دارد. هدف از ساخت آخرین نسخه ربات ارتقای توانای خوانش حرکات ربات یا به عبارتی درک بیمار در زمانی است که نمی تواند از اعضای بدن خود استفاده کند.

البته در حال حاضر «بکستر» برای استفاده افراد عادی آماده نیست و محققان  مشغول ارتقای قابلیت های آن هستند.

ربات مذکور در صورت آماده سازی به کارکنان بخش خدمات درمان کمک شایانی می کند. این در حالی است که در انگلیس به ۴۰ هزار پرستار نیاز است و پیش بینی می شود این رقم پس از برگزیت دو برابر شود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1244285 منبع: مهر
ارسال نظر

موضوعات داغ