sport

بازی های پاراآسیایی جاکارتا؛

روح الله رستمی نماینده وزنه برداری ایران علاوه بر کسب مدال طلا، رکورد جدیدی به نام خود در دسته ٧٢ کیلوگرم جهان ثبت کرد.

 

به گزارش جی پلاس، در دومین روز از رقابت های وزنه برداری، روح الله رستمی وزنه بردار دسته ٧٢ کیلوگرم کشورمان به رقابت با حریفانش پرداخت و در پایان مدال باارزش طلا را از آن خود کرد. این پانزدهمین طلای کاروان ایران در بازیهای پاراآسیایی ۲۰۱۸ است.

رستمی در سه حرکت خود به ترتیب موفق به مهار وزنه های ٢١٣ ،   ٢١٨ و ٢٢٥ کیلوگرم شد.

رستمی در حرکت چهارم و برای رکوردشکنی وزنه ٢٢٩ کیلوگرم را انتخاب کرد که با مهار آن موفق به ثبت رکورد جدیدی در جهان به نام خود شد.

روح الله رستمی پیش از این موفق به کسب مدال نقره پاراالمپیک لندن ٢٠١٢ شده بود. او در بازیهای پاراآسیایی اینچئون ٢٠١٤ و پاراالمپیک ریو ٢٠١٦ در ترکیب ایران حضور نداشت.

در مسابقات عصر امروز، پس از نماینده ایران وزنه بردار عراق با مهار وزنه٢٢٠ کیلوگرم به مدال نقره رسید و نماینده ترکمنستان با بلند کردن وزنه ١٨٥ کیلوگرم نشان برنز را از آن خود کرد.

 

نتایج دور پنجم شطرنج نابینایان/درخشش بانوان شطرنجباز
پنجمین دور مسابقات شطرنج نابینایان ظهر امروز به وقت محلی به پایان رسید و پنج برد، شش باخت و یک تساوی از آن شطرنجبازان کشورمان شد.
به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا از جاکارتا، در مسابقات بخش b۱ آقایان، مهدی رومیفرد در مقابل حریف هندی شکست خورد، عرفان محمدعلیزاده مغلوب نماینده میزبان شد و حسن قدیری نتیجه را به رقیب خود از کره جنوبی واگذار کرد.
در مسابقات b۱ بانوان، لیلا زارعزاده ملیحه صفایی را شکست داد و زهرا محمدی راد برابر حریفی از میانمار به پیروزی رسید.
در مسابقات b۲ و b۳ آقایان، امید کریمی با نماینده فیلیپین به نتیجه تساوی دست یافت، مجید باقری مغلوب حریف هندی شد و علیرضا قورچی بیگی نیز مقابل نماینده هندوستان شکست خورد.
در رقابت های گروه b۲ و b۳ بانوان، فریبا زنده بودی مقابل نماینده مالزی به پیروزی رسید، عاطفه نقوی حریف ویتنامی خود را شکست داد و فاطمه برقول مقابل نماینده دیگری از ویتنام به برتری دست یافت.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1031256
ارسال نظر

موضوعات داغ