کیفیت هوای پایتخت امروز(سه شنبه) در سومین روز متوالی در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس از جمله بیماران قلبی و ریوی، تنفسی، زنان باردار، کودکان و سالمندان قرار دارد.

کیفیت هوای پایتخت در سومین روز متوالی با افزایش غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۱۲۷ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس از جمله بیماران قلبی و ریوی، تنفسی، زنان باردار، کودکان و سالمندان قرار دارد.

به گزارش ایرنا از اعلام روز سه‌شنبه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۱۱۸ در شرایط ناسالم قرار داشت.

در همین مدت غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۷، ازن با شاخص ۳۸، دی‌اکسید نیتروژن با شاخص ۸۴ و منواکسید کربن با شاخص ۴۳ بوده‌است.

بر این اساس ایستگاه‌های پونک با شاخص ۸۷،  گلبرگ منطقه ۸ با شاخص ۹۳ و ژئوفیزیک منطقه۶ با شاخص ۹۹  طی ۲۴ ساعت گذشته کمترین آلایندگی را به ثبت رساند.

همچنین ایستگاه‌های شادآباد منطقه۱۸، پارک سلامت منطقه ۱۷ و پارک شکوفه منطقه ۱۴ هر سه ایستگاه با شاخص ۱۵۵ و شریف منطقه ۲ با شاخص ۱۵۳ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشت.  

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده‌است.

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۵۹ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۵۱ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه ها در تهران به ثبت رسیده‌است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.