به گزارش روز شنبه پایگاه اطلاع رسانی پلیس پایتخت، سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت شکایت علیه دو مرد فریبکار که محسن و بهروز نام دارند از سال ۹۵ در شعبه ۱۲ دادسرای ناحیه ۳شهید بهشتی کرج مطرح شد.
شکایت‌های مطرح شده حکایت از این داشت که دو متهم با راه اندازی یک شرکت کاغذی در کرج با سربرگ بنیاد شهید اقدام به فروش خودرو و زمین به افراد کرده و به این شیوه از متقاضیان کلاهبرداری کرده و سپس متواری شده‌اند.
بررسی‌ها حکایت از این داشت که دو متهم با قطعه‌بندی زمین‌هایی که در توقیف دادگستری بود آن را به متقاضیان فروخته و ارزش مالی پرونده بیش از ۲۰ میلیارد تومان است که پرونده برای بررسی تخصصی به اداره ۱۴ پلیس آگاهی تهران فرستاده شد.
کاراگاهان در جریان تحقیقات خود موفق شدند مخفیگاه محسن۴۲ ساله را شناسایی و او را بازداشت کنند.

سرهنگ کارآگاه تقی پور ادامه داد: محسن در بازجویی‌ها به کلاهبرداری میلیاردی با همدستی دوست ۵۰ ساله‌اش بهروز اعتراف کرد.
او گفت به پیشنهاد بهروز این شرکت را راه‌اندازی کردیم و با درج آگهی‌های فروش ویژه خودرو و زمین متقاضیان را وسوسه و ترغیب به خرید می‌کردیم. سپس با جعل سربرگ بنیاد شهید اقدام به قطعه بندی زمین‌های حوالی کرج و فروش آن به متقاضیان می کردیم تا این که مشخص شد زمین‌ها در توقیف دادگستری است و بازداشت شدم.
در حالی که ۸۰ نفر از مالباختگان محسن را شناسایی کرده بودند او راهی زندان شد و تحقیقات برای بازداشت همدست ۵۰ ساله‌اش همچنان در جریان بود تا این که مشخص شد او با راه‌اندازی دفتری مشابه در منطقه ازگل تهران مشغول کلاهبراری است که او را بازداشت و به دستور بازپرس روانه زندان کردند.

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: دو متهم علاوه بر این پرونده پرونده های مالی متعددی در دادسراها دارند که در حال رسیدگی است.

دستگیری قاتل فراری، کمتر از  ۴۸ ساعت پس از بازگشت به ایران

 سرهنگ علی گودرزی معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری جوان قاتل فراری تبعه افغان خبر داد که پس از کشتن یک زن ۵۰ ساله و سرقت اموال، در پنجم آذر ماه امسال دستگیر شد.

وی در تشریح خبر گفت: در ساعت ۱۷۰۰ مورخ ۲۵ فروردین سال ۹۷ طی تماس خانم جوانی با مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ از کشته شدن خواهرش توسط فرد یا افراد ناشناس در محدوده نارمک به کلانتری ۱۴۷ گلبرگ اعلام شکایت کرد.

پس از تایید خبر اولیه توسط مامورین کلانتری، موضوع به بازپرس ویژه قتل و کارآگاهان جنایی و تیم بررسی صحنه جرم مرکز تشخیص هویت اعلام شد.

با حضور کارآگاهان در صحنه جنایت و در بررسی اولیه مشخص شد مقتول یک خانم ۵۰ ساله ی به هویت "سارا" است که در اثر خفگی با روسری به دور گردنش به قتل رسیده است و بهم ریختگی منزل نیز حکایت از سرقت داشت.

کارآگاهان در ادامه تحقیقات پلیسی خود، از خواهر مقتول تحقیق که بیان داشت: من و خواهرم به اتفاق، با مادرمان زندگی می کنیم و یک هفته قبل من و مادرم به مشهد رفتیم و خواهرم در منزل تنها ماند وقتی که از مسافرت بازگشتیم و وارد منزل شدیم با پیکر بی جان خواهرم روبرو شدیدم و متوجه شدیم اموال از قبیل طلاجات و وجه نقد به ارزش تقریبی ۱۵۰ میلیون تومان نیز بسرقت رفته که بلافاصله با پلیس تماس گرفتیم.

وی در ادامه افزود: خواهر مقتول در ادامه تحقیقات گفت چندسالی است برای نظافت منزلمان از دو نفر کارگر جوان افغان حدوداً ۲۵ ساله بنامان" نظیر و احمد" استفاده می کردیم و به آن دو نفر مظنون هستیم.

کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات خواهر مقتول بلافاصله دستگیری این دو نفر مرد جوان را در دستور کار قرار دادند که در اقدامات پیچیده پلیسی کارآگاهان موفق به دستگیری احمد در  تاریخ ۲۸ فروردین ۹۷ شدند.

در تحقیقات پلیسی صورت گرفته از احمد ضمن اظهار بی اطلاعی از جنایت گفت : من و نظیر در حدود ۵ سال است برای نظافت به آن ساختمان می رفتیم و چندروزی است از نظیر خبر ندارم و هرچه با او تماس میگیرم موبایلش خاموش است.

کارآگاهان در گام دیگر از تحقیقات پلیسی خود متوجه شدند نظیر پس از ارتکاب جنایت به کشور افغانستان فرار کرده است و احمد پس از مدتی حسب دستور بازپرس پرونده آزاد شد.

معاون جنایی تصریح کرد: دستگیری قاتل فراری در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت، که با وجود گذشت ۱۹ ماه از جنایت کارآگاهان در بررسی های اطلاعاتی خود متوجه شدند احمد در تاریخ چهارم آذر ماه امسال وارد ایران شده است که بلافاصله با انجام اقدامات پلیسی و بهره گیری از روش‌های علمی کشف جرم مخفیگاه وی در خیابان آیت شناسایی شد و در مورخه ۵ آذر طی یک عملیات پلیسی قاتل دستگیر و به اداره دهم منتقل شد.

درتحقیقات صورت گرفته از نظیر ضمن قبولی قتل انگیزه خود را سرقت اعلام داشت و گفت : روز جنایت من در حال نظافت عمومی ساختمان مسکونی چند واحدی بودم که مقتول مرا صدا کرد و گفت بیا منزل ما راهم نظافت کن که و من هم رفتم از آنجایی که مقتول تنها در منزل بود و کس دیگری حضور نداشت، پس از گذشت یک ساعت نظافت خسته شدم و روی صندلی نشستم، ناگهان ضرب و برق طلاجات و پول های که حین نظافت دیده بودم جلوی چشمانم آمد و در یک آن فکر سرقت به ذهنم زد و به سمت مقتول حمله ور شدم و با روسری او را خفه کردم و اقدام به سرقت اموال با ارزش منزل کرده و سریع متواری شدم.

اموال مسروقه را فردای روز جنایت  به افراد ناشناسی به مبلغ ۳۰ میلیون تومان فروختم و به شهر خودم "هرات" فرار کردم که پس از گذشت ۱۹ ماه از جنایت به تصور اینکه آبها از آسیاب افتاده به ایران بازگشتم که کمتر از ۴۸ ساعت دستگیر شدم.

 معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به دستگیری قاتل متواری و اعتراف صریح به قتل و انگیز سرقت وی با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده جهت انجام تحقیقات تکمیلی و کشف سایر جرایم احتمالی در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی می باشد.

سرهنگ گودرزی در پایان خاطر نشان کرد: شهروندانی که قصد استخدام نظافتچی برای  منازل خود را دارند، حتماً از شرکت های معتبر و دارای مجوز درخواست نظافتچی نمایند تا شاهد بروز این چنین اتفاقاتی نباشیم.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.