سردار کیومرث عزیزی روز چهارشنبه در جلسه مشترک با سازمان‌های مردم نهاد فعال در شرق استان تهران که در ستاد فرماندهی انتظامی شرق برگزار شد اظهار کرد: اساس کار سازمان‌های مردم نهاد، بر پایه فعالیت‌های فرهنگی است و هر چه هم افزایی این بخش با نیروی انتظامی بیشتر شود، به همان میزان، امنیت جامعه نیز ارتقاء پیدا می‌کند.
وی افزود: تأمین امنیت پایدار تنها وظیفه نیروی انتظامی انتظامی نیست بلکه هر فرد و هر صنفی می‌تواند در جایگاه خود، نسبت به تحقق این مهم اقدام کند.
وی تصریح کرد: یکی از مهمترین اهداف پلیس در تأمین امنیت، اجتماعی کردن و بهره گیری از توان و ظرفیت مردم است چرا که تعامل و همبستگی میان جامعه و پلیس باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری از جرایم شده و فرصت ارتکاب جرم را از مجرمان سلب می‌کند.
عزیزی افزود: نیروی انتظامی تلاش دارد تا با عمل به منویات رهبر معظم انقلاب که فرمودند "مشکلات موجود کشور، با تکیه بر علم و پژوهش حل‌شدنی است" با بهره‌گیری از نخبگان درون‌سازمانی و برون‌سازمانی موانع و چالش‌های فرارو را رفع کرده و بر ارتقای سطح امنیت جامعه نقش به سزایی ایفا کند.
وی اظهار کرد: پیروزی انقلاب اسلامی بستر و زمینه لازم را برای فعالیت سازمان‌های مردم نهاد فراهم کرد، سمن‌ها از آغاز فعالیت، در حوزه‌های مختلف همانند رفع تنگناها، ساماندهی امور بانوان، تحکیم بنیان خانواده، ازدواج، تکریم ارباب رجوع، تنظیم اطلس اجتماعی و دیگر فعالیت کرده و بسیاری از مشکلات جامعه را برطرف کردند.
فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران افزود: موتور محرکه کشور، منابع عظیم انسانی و جوانان هستند و اگر به هر دلیلی مردم دچار یأس شوند مسببان این موضوع بذر نا امیدی و ناامنی را در جامعه می‌پاشند.
وی خواستار ایجاد و راه اندازی سمن‌هایی در حوزه امنیت و دفاع شهری شد و افزود: امنیت یک محصول مشترک جمعی است و اگر سازمان‌های مردم نهادیی در این حوزه فعالیت خود را آغاز کنند، قطعا پلیس نیز از فعالیت آنان حمایت می‌کند از فعالیت آنان، کل جامعه برخوردار شود.
فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران تأمین امنیت هفت شهرستان ورامین، قرچک، پیشوا، پاکدشت، پردیس، دماوند و فیروزکوه را بر عهده دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.