«سید آرش حسینی میلانی» روز  یکشنبه در یکصد و هفتاد و پنجمین جلسه شورا با ارایه در تذکر اظهار داشت: مساله آلودگی هوا یک موضوع فرابخشی است و همه ارگان‌ها و دستگاه‌ها از جمله شهرداری در این باره مسئولیت دارند اما مهم است به صورت شفاف در مورد آلودگی هوا به مردم گزارش داده شود.  

وی تاکید کرد: نزدیک به دو سال است که طرح پیشنهادی کاهش آلودگی هوا توسط شهرداری مطرح شده است.

میلانی افزود: این طرح برای مدت چهار سال پیش‌بینی شده است که با صرف ۲۵ هزار میلیارد تومان حدود ۳۰ واحد شاخص کیفیت هوا بهبود یابد.  

عضو شورای تهران خاطر نشان کرد: از این میزان، تامین ۲۵ درصد از منابع عمومی و باقی‌مانده از محل تسهیلات بانکی در نظر گرفته شده است.  

وی گفت: با توجه به اولویت راهبردی کنترل آلودگی هوا از شهرداری تهران می‌خواهم ضمن بازنگری مفروضات طرح مذکور، گزارشی شفاف تا پایان آذر ۱۳۹۸ به شورای شهر ارسال کند.
وی خواستار ارایه عملکرد تامین مالی و پیشرفت تجهیز ناوگان شرکت واحد، تعویض کاتالیست تاکسیرانی و فیلتر دوده از شهریور ۹۶ تا شهریور ۹۸، بهنگام‌سازی اهداف کمی و بازنگری بودجه مورد نیاز و سازوکارهای تامین مالی این طرح شد.

عملکرد مدیریت شهری اطلاع رسانی شود
«زهرا نژادبهرام» نیز در تذکری با توجه به ضرورت اطلاع رسانی شورای شهر تهران و شهرداری تهران، گزارش دهی به شهروندان را مهمترین رویکرد شورای پنجم عنوان کرد.

وی با تشکر از اقدام سریع و به جا در گزارش دهی اقدامات دو ساله مدیریت شهری به مردم که از روز پنجشنبه بر  روی عرشه ها، تابلوها، پل ها و حاشیه بزرگراه‌ها نصب شده، گفت: لازم است این اقدامات به صورت مداوم در معرض دید شهروندان قرار گیرد.
نژادبهرام یادآور شد: از آنجایی که رسانه ملی در پوشش اقدامات مدیریت شهری، با کم لطفی رو به روست و دانستن حق مردم است، اقدامات مستقل شهرداری قابل تقدیر و پیگیری است.

گزارش کمیته حقیقت یاب حذف کلمه شهدا اطلاع مردم برسد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران، گفت: گزارش کمیته حقیقت یاب حذف کلمه شهدا از تابلوهای شهری، بدون کم و کاست به اطلاع مردم برسد.
«سیدحسن رسولی» در تذکری به رئیس و سخنگوی شورای شهر تهران، گفت: بیش از یک ماه است در رسانه ها اتهامی به حوزه مدیریت شهری مطرح شد که گویا حوزه مدیریت شهری بر شهیدزدایی از نام اماکن، معابر و شریان های اصلی و فرعی شهر تلاش دارد.
وی افزود: استدعا دارم این گزارش را بدون کم و کاست در مورد همه ادوار شورا به استحضار مردم برسانید تا علاوه بر دفاع از حیثیت مجموعه‌ شورا و شهرداری تهران، در سطح جامعه روشنگری شود.

رسولی اظهارداشت: متاسفانه بر اساس اطلاعات ناصحیح در سراسر کشور بسیاری از تریبون‌های رسمی به این موضوع بدون دریافت اطلاعات کافی پرداختند.

محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز در پاسخ به رسولی گفت: این گزارش آماده است و به هیئت رئیسه ارسال شده و به زودی در صحنه شورای شورا  قرائت می‌شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.