به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس تهران بزرگ، سرهنگ سعید عطاء‌اللهی‌ در این باره اظهارداشت: روز گذشته طی یک درگیری در یک ایستگاه مترو یک نفر با شکایت جعل و کلاهبرداری توسط پلیس مترو دستگیر و در ارتباط با کلاهبرداری از مسافران مترو شناسایی شد.
وی ادامه داد: با استعلام سوابق این فرد مشخص شد او سابقه دار و پیشتر نیز در خصوص هک و جعل دستگیر و روانه زندان شده است که متهم به مسافرانی که پای دستگاه بودند مراجعه و عنوان می‌کرد سقف برداشتم از عابر بانک پر شده و احتیاج به ۲۰۰ هزار تومان پول نقد دارم. 
رئیس پلیس مترو تهران تصریح کرد: متهم با طرح این موضوع از شهروندان و افرادی که در محل قصد کشیدن کارت برای انجام امور شخصی داشتند درخواست می‌کرد اجازه دهند مبلغ مورد نظرش را از کارت خود به کارت این افراد جابه‌جا کند و در ادامه مالباختگان به او این پول را به صورت نقدی با گرفتن پول از دستگاه عابر بانک بگیرند و به او بدهند. 
وی افزود: با توجه به اینکه این فرد از شگرد خاصی برای سرقت هایش استفاده می‌کرد این مسافر مترو نیز در دام متهم افتاد و این فرد که شماره کارت عابر بانک خالی‌اش را به متهم گفته بود، متوجه حیله متهم شد و وقتی متهم از او درخواست ۲۰۰ هزار تومان کرد او متوجه شد متهم تنها ۲۰۰ هزار ریال را به کارت او انتقال داده است. 
به گفته عطاءاللهی برای متهم با مشخص شدن این موضوعات، پرونده‌ای تشکیل و به مقام محترم قضایی معرفی شد.
 وی خطاب به شهروندان توصیه کرد:‌ به هیچ عنوان به چنین افرادی اطمینان نکنید و مطمئن باشید با توجه به وجود دستگاه های پوز سیار و غیرسیار در مراکز تجاری هیچ احتیاجی به پول نقد نیست و حتی امکان دارد این کارت برای کلاهبرداری توسط این اشخاص به کار برود تا آنها بتوانند تمامی پول موجود در کارت مورد نظرشان را در کمتر از ۲۴ خارج کنند و در این صورت امکان اینکه پایشان به یک پرونده باز شود نیز وجود دارد.

تهرام/۸۱۳۸/ ۱۰۰۸

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.