به گزارش خبرنگار ایرنا، محسن هاشمی رفسنجانی عصر سه شنبه در حاشیه افتتاح خانه موزه مینایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای مرمت و بازسازی این خانه های ارزشمند باید از بخش خصوصی استفاده کنیم و این بخش را به اینکار تشویق کنیم تا این خانه ها را مرمت و بازسازی کند.

دست مدیران فرهنگی پایتخت بسته است

وی با بیان اینکه شهرداری تهران بیش از ۱۳ میلیون هکتار فضای فرهنگی در اختیار دارد افزود: متاسفانه همه شهروندان تهرانی نمی توانند از این فضاهای فرهنگی استفاده کنند چرا که مدیران فرهنگی کشور اجازه کامل به مدیران فرهنگی شهرداری تهران نداده اند که این اتفاق روی دهد.

هاشمی ادامه داد: در برخی موارد شاهد آن هستیم  برخی از مسئولین دست‌شان بسته شده و دچار یک خودسانسوری شده‌اند و باید تلاش کنیم که همه شهروندان از این فضاهای فرهنگی استفاده کنند.

وی  ادامه داد: این فضاها نباید فقط مختص به برگزاری برنامه های آئینی باشد و باید با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی تمامی آحاد مردم تهران از این فضاها استفاده کنند.

هاشمی تاکید کرد: بودجه سالیانه فرهنگی مدیریت شهری تهران کافی است اما بدلیل اینکه پرسنل زیادی در حوزه فرهنگی شهرداری مشغول کار هستند درصد بیشتری از این بودجه صرف هزینه حقوق آنان می شود.

وی همچنین درباره بحث خیابان کامل ولیعصر (عج) تهران نیز گفت: خیابان کامل به خیابانی گفته می شود که از سیستم حمل و نقل عمومی و دوچرخه سواری، پیاده راه عریض و امکان تردد خودرو برخوردار باشد که بخشی از این خیابان این پتانسیل را دارد.

خانه مینایی عصر سه شنبه با عنوان موزه خیابان ولیعصر (عج) همزمان با هفته تهران رونمایی شد.

این خانه با ۴۶۶ متر مربع مساحت مربوط به عصر ناصری است و در تهران، خیابان ولیعصر (عج)، بالاتر از میدان منیریه، کوچه مسلم کریمی طینت، پلاک ۵ واقع شده است.

این اثر در تاریخ ۳ خرداد ۱۳۸۶ با شمارهٔ ثبت ۱۹۱۶۸ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌ است.

تهرام/۷۲۴۳//۶۱۳۹

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.