اخبار مرتبط

علی شهری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش به 80 درصد تعهدات خود در زمینه احداثد کلاس درس در شهرستان های استان تهران طی سال تحصیلی جاری جامعه عمل پوشانده است.
وی استاندارد تراکم دانش آموزی در کشور را 24 نفر عنوان کرد و افزود: تراکم دانش آموزی در بیشتر شهرستان های استان بین 32 تا 33 نفر است که این اداره کل با همکاری استانداری به دنبال جبران کسری کلاس های درس است.
شهری یادآور شد: اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران بر اساس طرحی که با استانداری تهران تدوین کرده باید 12 هزار کلاس درس در چهار سال آینده احداث کند.
وی در خصوص تامین اعتبار ساخت سالانه سه هزار کلاس در شهرستان های استان تهران گفت: 25 درصد هزینه های ساخت کلاس های درس از منابع ملی و استانی دولت، 25 درصد توسط سازمان نوسازی مدارس از محل تبدیل زمین های مدارس به احسنت و 50 درصد هم توسط خیرین و سازمان های خیریه مانند کارخانه ها تامین می شود.
وی در ادامه با بیان اینکه سازمان نوسازی مدارس نگاه ویژه ای به تجهیزات مدارس موجود دارد، اضافه کرد: 100 میلیارد ریال طی سال تحصیلی 97 ـ 98 برای نوسازی تجهیزات مدارس هزینه شده است.
به گزارش ایرنا، اداره کل شهرستان های استان تهران مجزا از پایتخت، 21 شهرستان استان را پوشش می دهد.
7247/6003
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.