اخبار مرتبط

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی معاونت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، سکینه اشرفی با اشاره به ماده 29 برنامه سوم توسعه شهر تهران در خصوص جذب سرمایه‌گذاری و جلب مشارکت‌ مردمی در پروژه‌های شهری پایتخت اظهارداشت: بر اساس برنامه سوم توسعه شهر تهران یکی از وظایف تکلیف شده به شهرداری شناسایی، اولویت‌بندی و بهره‌برداری از فرصت‌ها و ظرفیت‌های مشارکت و سرمایه‌گذاری شهر است.
وی با بیان اینکه همچنین شهرداری باید نسبت به راه‌اندازی و بروزرسانی اطلس سرمایه‌گذاری شهر اقدام کند خاطرنشان کرد: در برنامه سوم توسعه شهر تهران پیش‌بینی شده تا شهرداری نسبت به ارائه انواع مدل‌های تضامین مورد نیاز در پروژه‌های مشارکتی و سرمایه‌گذاری از جمله ثبات در تصمیمات مدیران شهری و پوشش مخاطرات سیاسی و اقتصادی اقدام کند.
معاون شهردار تهران با تاکید بر اینکه بودجه سال آینده شهرداری برشی یکساله از برنامه پنج‌ساله شهر تهران است افزود: بر اساس آنچه که در برنامه سوم توسعه پایتخت به عنوان تکالیف شهرداری برای جذب سرمایه‌گذاری در شهر ذکر شده، در بودجه سال آینده شهرداری نیز 26 پروژه اولویت‌دار که امکان جذب سرمایه‌گذار را دارند، معرفی شده تا اولین گام برای اجرای دقیق برنامه سوم توسعه شهر تهران برداشته شود.
وی اضافه کرد: تلاش می‌شود با استفاده از روش‌های مشارکت بخش عمومی– خصوصی، اجرای پروژه‌های معرفی شده در اولویت سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های عمومی قرار گیرد.
به گفته اشرفی دستورالعمل اجرایی مشارکت عمومی- خصوصی شهرداری تهران شامل تعریف انواع پروژه‌های قابل مشارکت، روش‌ها و قراردادها، نحوه انتخاب طرف خصوصی، نحوه تأمین مالی، ریسک‌ها، تضامین و سایر ضوابط عمومی، در قالب ساز و کار نظام فنی اجرایی شهرداری حداکثر ظرف مدت سه ماه تهیه و ابلاغ خواهد شد.
تهرام/9353 / 1539
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.