اخبار مرتبط

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از وزارت نیرو، علیرضا نیکنام گفت: با همکاری واحد حقوقی، گروه گشت و بازرسی و با دستور قضائی طی 2 هفته گذشته 14 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق 626 متر و با دبی 9.8 لیتر برثانیه مسدود شد.
وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه‌ها در جهت اجرای طرح احیا و تعادل‌بخشی آب‌های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 194.04 هزار متر مکعب آب از سفره‌های زیرزمینی جلوگیری خواهد شد.
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: طی این مدت در بخش آب‌های سطحی 2 مورد احکام قضائی دریافت شده و در بخش آب‌های زیرزمینی، 26 مورد احکام قضائی دریافت شده، 30 مورد کنترل بهره‌برداری، 16 مورد چاه غیرمجاز شناسایی و منجر به صدور اخطاریه شد و همچنین با پیگیری‌های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب 8 دستگاه کنتور حجمی هوشمند روی چاه‌های پروانه‌دار اقدام شد.
نیکنام با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضائی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت‌های بی‌رویه آب سبب افت سطح آب‌های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران‌ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب و کاهش کیفیت آب را در پی دارد.
تهرام/ 9206 / 1539
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.