اخبار مرتبط

بهروز مرادی راد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اعتبار مورد نیاز برای آسفالت معابر روستاهای ری از محل اعتبارات بنیاد مسکن تامین و هزینه شده است.
وی تصریح کرد: در این مدت حدود یکهزار و 806 تن قیر یارانه ای برای بهسازی و آسفالت معابرروستاهای این شهرستان مصرف شده است.
مرادی ادامه داد: شهرستان ری دارای 123 روستا است که 74 روستا فعال و بالای 20 خانوار جمعیت دارد که بیشتر این روستاها از جاده آسفالته برخوردارند.
وی در ادامه به صدور مجوزهای ساختمانی در روستاها نیز اشاره کرد و گفت: طی 6 سال گذشته 523 جواز ساختمانی با متراژ 166 هزار و 378 متر مربع صادر شده است.
رئیس بنیاد مسکن ری با بیان اینکه بیشتر روستاهای جنوب تهران دارای بافت‌های فرسوده زیادی هستند، گفت: مالکان مخالف طرح تجمیع و بازسازی مسکن روستایی هستند و تنها راه مقاوم سازی افزایش بسته های تشویقی است.
وی افزود: هم اکنون 6 دفتر نظام فنی و خدماتی با 18 ناظر در روستا ها فعال اند که خدمات لازم را با هزینه کمتر به روستائیان ارائه می دهند.
شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر در جنوب استان تهران واقع شده که دارای پنج شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک، قیامدشت و حسن آباد و چهار بخش مرکزی، کهریزک، فشاپویه، خاوران و قلعه نو است.
1970/6003
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.