اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سردار سرتیپ پاسدار غلامحسین غیب پرور چهارشنبه شب در بیست و پنجمین یادواره 24 شهید دهستان سربندان از توابع بخش مرکزی دماوند که در مسجد جامع این دهستان برگزار شد با تاکید براینکه در مجلس شهدا می بایست آرمان و خواسته شهدا مطرح شود اظهار داشت: اگر به اذن خداوند شهدا لب بگشایند و بتوانیم طنین صدای شهیدان را بشنویم باقی ماندن در مسیر انقلاب اسلامی خواسته شهدا است، انقلابی که باعث احیای مجدد اسلام شد.
وی با بیان اینکه تعاریف مختلفی از انقلاب وجود دارد به بیان تعریفی ساده از انقلاب پرداخت و گفت: انقلاب اسلامی مراسم آشتی کنان مردمانی بود که مسلمان بودند، اما در رفتارهای اجتماعی آنان اسلام جایگاهی نداشت.
این مقام مسئول ادامه داد: انقلاب اسلامی تلنگری به این مردمان بود و توجه همه را به یک نقطه کانونی متمرکز کرد که هستی بخش است و مجددا انسان را به توحید فرا خواند.
سردار غیب پرور با اشاره به دلیل استقبال مردم از انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: فلسفه پیروزی انقلاب اسلامی، نقش موثر مردم و خواست و اراده آنان به تحقق این مهم بود که همه را متوجه خدا کرد.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه با اشاره به بیانیه اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص چهل سالگی انقلاب اسلامی اضافه کرد: در این بیانیه رهبر معظم انقلاب اسلامی به سه انقلاب فرانسه، هندوستان و روسیه اشاره و مردم را به مطالعه سرگذشت این سه انقلاب دعوت کردند.
وی با بیان اینکه چرایی عدم تمایل دشمنان در خصوص ادامه حیات انقلاب در مشخصه های انقلاب اسلامی بیان شده است، عنوان کرد: انقلاب اسلامی ما با دیگر انقلاب های مذکور در 3 شاخصه متفاوت است.
سردار غیب پرور با بیان شاخصه اول متفاوت انقلاب اسلامی با دیگر انقلاب ها تصریح کرد: انقلاب اسلامی ما توسط یک مرد الهی رهبری و مهندسی شد و تداوم این رهبری نیز به دست یک مرد خدایی ادامه یافت.
این مقام مسئول افزود: اگر بخواهیم امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی را به لحاظ دینی نگاه کنیم به یک نقطه مشترک خواهیم رسید که هدایت آنان هدایت دنیایی نیست.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین مردمی بودن انقلاب را شاخصه دوم انقلاب و وجه تمایز آن با سایر انقلاب ها دانست و اضافه کرد: انقلاب فرانسه و انقلاب هندوستان علاوه بر دیگر شاخصه هایشان همانند انقلاب اسلامی حمایت مردم را به همراه داشت.
وی بیان کرد: دیانت و قرآن سومین شاخصه انقلاب اسلامی است و دشمن به دنبال این است که مکتب اسلام و قرآن وجود نداشته باشد و گرفتن دین از جوانان اولویت دشمن است.
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه دشمن تا دین، مکتب و انقلاب را از مردم نگیرد آرام نمیگیرد، ادامه داد: مردم حساب مشکلات اقتصادی را از انقلاب جدا کرده و در جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی حماسه آفریدند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه مشکلات اقتصادی همچون مشکلات موجود در هشت سال جنگ تحمیلی میگذرد، گفت: آن چیزی که باقی میماند، باقی ماندن در خط انقلاب است و این همان خواسته شهدا است.
تهرام/7246//6139
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.