سید فرید موسوی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هم اندیشی مدیریت شهری و روستایی بخش کهریزک به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 53 طرح توسعه شهری و روستایی ری با تسهیلات مصوب 781 هزار و 544 میلیون ریال به بانک های عامل معرفی شده اند که از این میزان 17 طرح با اعتبار 300 هزار و 817 میلیون ریال موفق به انعقاد قرار داد با بانک ها شده اند.
به گفته وی، از این تعداد 9 طرح با مبلغ مصوب 121 هزار و 949 میلیون ریال در این شهرستان موفق به دریافت تسهیلات شده اند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: پیش بینی می شد با پرداخت این میزان تسهیلات، یک هزار و 565 شغل جدید در این شهرستان ایجاد شود که این امر به خوبی محقق نشد.
وی با اشاره به اینکه در شهر تهران طی یک سال گذشته 22 طرح با تسهیلات مصوب 451 هزار و 732 میلیون ریال به بانک های عامل معرفی شده اند، گفت: از این تعداد، 6 طرح موفق به دریافت تسهیلات به مقدار 5 هزار و 127 میلیون ریال و اشتغالزایی 10 نفر شده اند.
موسوی یادآور شد: علاوه بر این، هفت طرح در شهرستان شمیرانات و چهار طرح نیز در شهرستان اسلامشهر تسهیلات لازم را دریافت و به بهره برداری رسیده اند.
وی بیان کرد: بانک های عامل در شرایط اقتصادی حساس کنونی باید بیش از گذشته در جهت رفع موانع تولید و بهبود فضای کسب و کار کشور تلاش کنند.
موسوی با بیان اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی با جدیت به دنبال حل مشکلات صنعتگران و کارآفرینان هستند، عنوان کرد: حل مشکلات کارگران سنگبری ها و ذوب فلزات با اداره کار و تامین اجتماعی توسط نمایندگان تهران پیگیری و در حال بررسی است.
وی ادامه داد: مشکلات پرداخت ارزش افزوده انبارداران شهرستان ری نیز با حضور نمایندگان بخش خصوصی از جمله اتاق اصناف، بازرگانی و تعاون بررسی و راهکارهای لازم اتخاذ شده است.
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: تکمیل بخش هایی از کمربندی دوم تهران که در محدوده شهر کهریزک قرار دارد، پس از سفر استانی وزیر راه در دستور کار نمایندگان مجلس قرار گرفته و این طرح تا نیمه دوم سال 98 اجرایی می شود.
جلسه هم اندیشی مدیریت شهری و روستایی بخش کهریزک امروز چهارشنبه با حضور سید فرید موسوی نماینده مجلس شورای اسلامی، جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری، اعضای شورای اسلامی شهرها و روستاهای بخش کهریزک و دهیاران در بخشداری کهریزک برگزار شد.
3218/6003
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.