اخبار مرتبط

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی فرهنگسرای خاتم﴿ص﴾، محمدصادق دهنادی با اشاره به اجرای سوگواره فاطمی از دوم تا 20 بهمن اظهارداشت: خانه های فرهنگ و کتابخانه های منطقه 18 به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا(س) با ویژه‌برنامه‌های فرهنگی هنری از جمله اجرای شب شعر فاطمی، آیین های سوگواری، نشست های موضوعی و نمایشگاه‌های کتاب میزبان سوگواران فاطمی هستند.
وی درباره پویش اینترنتی هشتگ یاس 18 ساله از سوی فرهنگسرای خاتم(ص) گفت: در این برنامه 18 بخش مرتبط با زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) تولید صوتی شده و از 2 تا 20 بهمن در فضای مجازی منتشر می شود.
دهنادی، قرائت حدیث کساء و برپایی سفره صلوات به نیت 14 معصوم را از برنامه های کتابخانه استاد حکیمی عنوان کرد و افزود: نمایشگاه کتاب فاطمی نیز تا 20 بهمن هر روز از ساعت 8 تا 17 در کتابخانه استاد حکیمی میزبان علاقه مندان است.
رئیس فرهنگسرای خاتم﴿ص﴾ اظهارداشت: برنامه باشگاه کتابخوانی نیز در قالب داستان هایی در حوزه نوجوان و مرتبط با زندگانی حضرت فاطمه(س) توسط کارشناسان برنامه در روزهای سوم، دهم و هفدهم بهمن از ساعت 15 تا 16 در کتابخانه استاد حکیمی برگزار می شود.
وی گفت: نشست ادبی ترنم قلم با تحلیل و برسی آثار فاخر استاد سیدجعفر شهیدی پنجشنبه 4 بهمن و شب شعر بانوی بو تراب با حضور اعضای کانون شعر به کارشناسی مرتضی زندیه شنبه 13 بهمن در کتابخانه 15خرداد برگزار می شود.
مدیر مراکز فرهنگی هنری منطقه 18 افزود: در این کتابخانه مسابقه انقلاب فاطمی با مشارکت سرای محله 15خرداد و کانون نویسندگان منطقه 18 از 12 بهمن برگزار خواهد شد.
دهنادی گفت: در ویژه برنامه نذر دانایی نیز در راستای ترویج فرهنگ نذر فرهنگی در ایام فاطمیه(س) از مخاطبین دعوت می شود تا با اهدای کتاب در کار خیر سهیم و با عضویت رایگان از خدمات کتابخانه بهره مند شوند.
وی درباره برنامه های کتابخانه فجر به مناسبت ایام فاطمیه اظهارداشت: برنامه نان و نمک در قالب جمع آوری نذورات و توزیع نان از 10 تا 20 بهمن، ویژه برنامه از عرش تا عرش شامل تهیه کلیپ های کوتاه از اشعار فاطمی شاعران کانون ادب فجر و انتشار در فضای مجازی، مجالس روضه و ایستگاه صلواتی همزمان با نماز ظهر و عصر هر روز تا 18 بهمن ماه، تهیه و انتشار بروشور از کتاب جلوه نور آیت الله سعادت پرور، برنامه راه فاطمه شامل تکریم خانواده شهیده در منطقه و بازخوانی قصه با موضوع سبک زندگی حضرت زهرا(س) برای کودکان با مشارکت باشگاه کتابخوانی فجر از برنامه های این کتابخانه است.
مدیر مراکز فرهنگی هنری منطقه 18 افزود: نشست کانون ادبی کتابخانه بوستان نرگس با عنوان «در گذر کتاب» شامل خوانش اشعار فاطمی، خوانش کتاب در قالب 360 داستان از کرامات حضرت فاطمه زهرا(س) و کارگاه شجره طیبه با محوریت سیره حضرت فاطمه زهرا(س) برای اعضای کتابخانه بوستان نرگس در این کتابخانه میزبان علاقه مندان است.
به گفته دهنادی، کتابخانه شهدای محله بهداشت نیز با سه ویژه برنامه شامل شب شعر فاطمی با حضور بانوان شاعره محله بهداشت، قصه گویی حدیث کساء ویژه کودکان و برگزاری نمایشگاه کتاب یاس در اجرای سوگواره فرهنگ فاطمی مشارکت می کند.
وی افزود: برگزاری نشستی با عنوان راضیه دانایی با حضور مادران درباره سبک زندگی حضرت زهرا(س)، ویژه برنامه عطر یاس در قالب نمایش خلاق کودکانه و برنامه یاس بی نشان شامل سوگواره و مداحی کودکان و مادران، برنامه های خانه فرهنگ امام علی(ع) به مناسبت ایام فاطمیه است.
رئیس فرهنگسرای خاتم(ص) گفت: خانه فرهنگ رشد نیز با برنامه های «حدیث یاس» در قالب نقل سخنان و احادیث درباره حضرت زهرا(س) و «سیمای سعادت» در قالب نشستی با موضوع حجاب و عفاف از منظر بانوی گرامی حضرت فاطمه(س) میزبان شهروندان است.
شهروندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این برنامه ها می توانند با شماره تلفن 66207068 تماس بگیرند.
تهرام/7245//1348
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.