اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سردار «اسماعیل کوثری» روز پنجشنبه در مراسم یادواره شهدای مدافع حرم لشکر 23 خاتم الانبیا سپاه سیدالشهدا (ع) اظهار داشت: تخلفاتی که از سوی برخی مسئولین صورت می گیرد نباید به پای همه نوشته شود چرا که در جامعه ما انسان های خوب و فداکار هم وجود دارند.
وی افزود: شهدا با عمل خود جانشان را در طبق اخلاص می گذارند تا من و شما به هوش بیاییم و جامعه سلامت و سالم باشد.
سردار کوثری گفت: مسئولینی که از مسئولیت بیشتری برخوردار هستند باید گام‌های موثر و بلندتری را در جهت سلامت جامعه بردارند تا جامعه برای ظهور صاحب اصلی انقلاب، آقا امام زمان (عج) آماده شود.
وی ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی و انقلاب بر مبنا و پایه اسلام ناب محمدی (ص) قرار گرفته است.
وی یادآور شد: حضرت امام راحل با دست خالی و در سن 77 سالگی با جسمی ضعیف و نحیف کاری مهم و ارزشمند انجام داد که در دنیا و تاریخ بی نظیر است.
جانشین قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: امام خمینی (ره) با شفافیت و صراحت با کلام خداوند و ائمه اطهار (ع) در مقابل دو ابرقدرتی که تمام دنیا را بین خود تقسیم کرده بودند، صف آرایی کرد.
سردار کوثری عنوان کرد: کشورها بعد از جنگ جهانی دوم، تحت سلطه دو ابرقدرت بزرگ ، آمریکا و شوروی سابق قرار گرفته بودند.
وی با اشاره به اینکه آمریکا به عنوان یکی از ابرقدرتها، ایران را سهم خود و شوروی سابق هم عراق را سهم خود قرار داده بودند، افزود: هندوستان هم سهم شوروی سابق و پاکستان هم سهم آمریکا شده بود و با زورگویی و قدرت طلبی، کشورها را بین خود تقسیم کرده بودند.
وی اظهار داشت: امام خمینی (ره) با دست خالی در برابر این ابرقدرتها ایستاد و تحولی را در عرصه جهانی به خصوص در حوزه گفتمان معنوی و مباحث سیاسی ایجاد کرد.
جانشین قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه امام راحل چنان تحولی را در عرصه جهانی به وجود آوردند که موجب شگفتی همه دنیا شد، گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران ، همه ابرقدرتهای دنیا با یکدیگر متحد شدند تا بتوانند مانع رشد و حرکت سیر خروشان و معنوی انقلاب اسلامی شوند.
وی با اشاره به اینکه دشمنان هرگز نتوانستند مانع توسعه و پیشرفت انقلاب شوند، خاطر نشان کرد: دو عامل رمز موفقیت انقلاب اسلامی شد که یک عامل رهبری، ولایت و مقام معظم رهبری و عامل دوم وجود مردم ولایتمدار است.
سردار کوثری اظهار داشت: ملت ایران در هر مقطعی از زمان که نیاز بود در صحنه حضور یافته و لبیک گفتند و همه فقط با خدا معامله کردند.
وی یادآور شد: آمریکا و صهونیست‌ها و ارتجاع منطقه همگی مدعی اسلام بودند و همچنین کشورهای عربی از جمله عربستان نیز خود را مسلمان می‌دانستند.
جانشین قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: حضرت امام خمینی (ره) فرمودند که اینها به دنبال اسلام آمریکایی هستند .
وی تصریح کرد: زمانی که جوانان مسلمان و غیرمسلمان همواره به دنبال حقیقت هستند کلام روح بخش و الهی حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری را در هرگوشه جهان شنیده اند آن چنان در صحنه حضور یافتند که باعث شگفتی جهانیان شدند.
سردار کوثری گفت: دشمنان انقلاب اسلامی و قرآن و اسلام برای دست یافتن به اهداف شوم و پلید خود توطئه هایی را طراحی کردند تا مانع گفتمان و پیشرفت انقلاب شوند اما هرگز موفق نشدند.
وی ادامه داد: کسانی که به دنبال حق و حقیقت بودند تا یک انسان الهی در راس امور قرار بگیرد در صحنه حضور یافته و یاری کردند.
جانشین قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: اگر جوانان برای یاری ولی امر مسلمین و ولایت در صحنه حاضر نمی شدند قطعا تا امروز انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی پیش نمی رفت.
وی رهبری و ولایت و مردم ولایتمدار دو عامل لازم و ملزوم هم هستند، افزود: در صدر اسلام ، پیامبر (ص) در غدیر خم جانشین خود را تعیین کرده بود ولی آنها نگذاشتن و با تشکیل شورای سقیفه، امیرالمومنین (ع) را 25 سال خانه نشین کردند.
سردار کوثری ادامه داد: در کشور ایران به خاطر وجود مردم ولایتمدار بعد از رحلت امام خمینی (ره) جانشین بر حق امام زمان (عج) یعنی مقام معظم رهبری انتخاب شدند و کار را با صلابت ادامه دادند.
وی یادآور شد: کشور ایران هرگز به هیچ کشوری تعدی نکرد اما در دوران دفاع مقدس جنگ را بر ما تحمیل کردند و رزمندگان به فرماندهی حضرت امام خمینی (ره) رفته و بر اساس کلام خود از کشور دفاع کردند.
جانشین قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: رزمندگان در برابر دشمنی که تا دندان مسلح بود ایستادند و مقاومت کردند.
وی با بیان اینکه جوانان انقلابی و ولایتمدار موجب رعب و وحشت دشمنان و استکبار جهانی شدند، افزود:استکبار جهانی و صهیونیست بین الملل از انسان‌های پاک، مجاهد، فداکار و با روحیه انقلابی می ترسد.
سردار کوثری گفت: مردم در صحنه وارد شده و توطئه های دشمنان انقلاب ونظام را در هر دوره ای خنثی کردند.
وی خاطر نشان کرد: دو فرزند مقام معظم رهبری با سن کمی که داشتند در دوران دفاع مقدس با گمنامی در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور یافتند.
جانشین قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: مقام معظم رهبری پس از حضور فرزندانشان در جبهه فرمودند اگر فرزندان من شهید و یا زخمی شدند ایرادی ندارد فقط سعی کنید تا اسیر دشمن نشوند که دشمن از این موقعیت سوء استفاده کنند.
وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری در دوران جنگ هیچ تفاوتی بین فرزندان خود و دیگر جوانان قائل نبودند و شهادت را افتخاری برای خانواده شان می دانستند.
سردار اسماعیل کوثری گفت: رزمندگان برای جهاد فی سبیل الله و در راه خدا قدم برداشتند و حرکت کردند.
1970 / 1539
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.