بایدن به جای اشاره به نام امانوئل ماکرون از فرانسوا میتران، رئیس‌جمهوری فقید فرانسه نام برد.

به گزارش جماران به نقل از یورونیوز، جو بایدن، رئیس‌ جمهوری ایالات متحده در یکی از سخنرانی‌هایش نام دو رئیس‌جمهوری فرانسه را با هم قاطی کرد.

آقای بایدن به جای اشاره به نام امانوئل ماکرون از فرانسوا میتران، رئیس‌جمهوری فقید فرانسه نام برد. آقای میتران از سال ۱۹۸۱ تا ۱۹۹۵رئیس‌جمهوری فرانسه بود و در سال ۱۹۹۶ درگذشت.

جو بایدن در یکی از کارزارهای انتخاباتی‌اش به حضورش در جلسه رهبران ناتو در نشست گروه هفت، کمی پس از انتخاب شدنش به ریاست جمهوری اشاره کرد. او در حالی که می‌خواست خاطره‌ای از آن نشست برای مخاطبان تعریف کند دچار دو اشتباه شد. او نخست به نام میتران اشاره کرد که منظورش همان امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری کنونی فرانسه است و سپس ابتدا میتران را رئیس‌ جمهوری آلمان و سپس رئیس‌ جمهوری فرانسه نامید.

او در سخنرانی‌اش گفت: «آن موقع بود که میتران از آلمان - یعنی از فرانسه به من نگاه کرد و گفت ...»

بایدن ۸۱ ساله در شرایطی مشغول کارزارهای انتخاباتی است که با نقدهایی به دلیل سن و اختلال حواس مواجه شده است. دونالد ترامپ که به خود او نیز نقدهای مشابهی وارد شده است، به جو بایدن «جو خواب‌آلو» می‌گوید.

البته دونالد ترامپ ۷۷ ساله، رقیب احتمالی آقای بایدن نیز ماه گذشته گاف مشابهی داد. او در یکی از سخنرانی‌هایش نام نیکی هیلی، رقیب انتخاباتی جمهوری‌خواهش را با نانسی پلوسی، رئیس پیشین مجلس نمایندگان آمریکا اشتباه گرفت. 

جو بایدن البته به جز گاف‌های اینچنینی گاهی به دلیل افتادن نیز در سرخط خبرها قرار گرفته است.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.