آندری کارتاپولوف، رئیس کمیته دفاعی دومای دولتی در ماه سپتامبر گفت که مردان روسی که برای جنگ به خدمت گرفته شده اند تا زمانی که عملیات به اصطلاح نظامی ویژه تکمیل نشود، از اوکراین خارج نخواهند شد.

به گزارش جماران، نیوزویک در گزارشی می نویسد: همسران مردان روسی که سال گذشته به دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه  به خدمت سربازی درآمده بودند، فراخوانی را منتشر کردند و در آن از کرملین به دلیل خیانت به مردم خود و دادن وعده های پوچ انتقاد کردند.

بستگان این سربازان که خواستار اجازه دادن به مردانشان برای بازگشت به خانه هستند، این درخواست را در کانال تلگرام راه خانه در 27 نوامبر منتشر کردند. در اوایل این ماه، این گروه خواستار برگزاری تظاهرات گسترده ، در میان گزارش‌هایی مبنی بر اینکه سربازان در حال بازداشت هستند، شدند.

ولادیمیر پوتین از بسیج نسبی جمعیت در پاییز 2022 خبر داد. سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه گفت که روسیه 300000 نفر از نیروهای ذخیره و پرسنل نظامی سابق را با تخصص های نظامی خاص و تجربه مرتبط به حضور در جنگ فرامی خواند.

در بخش هایی از پیام خانواده های این سربازان آمده است:  مردم روسیه! این یک درخواست برای همه یا بهتر است بگوییم درخواست کمک است. تراژدی درست در مقابل چشمان شما آشکار می شود و  ما به تنهایی نمی توانیم آن را تحمل کنیم! ما در این تراژدی از خودی آسیب دیدیم. همه ما با هم ویران شدیم. ما به یاد داریم که چگونه رئیس جمهور قول داد که نیروهای ذخیره به جنگ فراخوانده نخواهند شد و اقدام های نظامی در اوکراین فقط توسط داوطلبان حرفه ای انجام می شود. و سپس عزیزان ما به اوکراین برده شدند . همه وعده ها پوچ بودند. بسیاری از آنها هرگز برنخواهند گشت. فراخوان این بسیج عمومی یک اشتباه فاحش بود.

مؤسسه تحقیقاتی و اندیشکده آمریکایی RAND Corporation در گزارشی در ژوئن اعلام کرد که پرسنل روسی که در اوکراین می جنگند از زمان فرمان پوتین اجازه خروج از ارتش را نداشته اند. در بخش هایی از این گزارش آمده بود: در حال حاضر، تنها راه نجات - به غیر از مرگ در جنگ - رسیدن به سن بازنشستگی اجباری، ترخیص پزشکی یا زندان است. برخی از سربازان با فرار کردن، کنترل اوضاع را به دست گرفته اند. استقرار نامحدود ، نبود زمان استراحت و مرخصی های  ناکافی، به دلیل کمبود سرباز، به این معنی است که سربازان روسی در معرض استرس رزمی طولانی مدت قرار می گیرند که باعث تشدید احساس رنجش و درماندگی می شود.

آندری کارتاپولوف، رئیس کمیته دفاعی دومای دولتی در ماه سپتامبر گفت که مردان روسی که برای جنگ به خدمت گرفته شده اند تا زمانی که عملیات به اصطلاح نظامی ویژه تکمیل نشود، از اوکراین خارج نخواهند شد.

همسران مردان به جنگ فراخوانده شده در بخش هایی از این بیانیه گفتند: رئیس‌جمهور سال 2024 را سال خانواده اعلام کرد. با توجه به اینکه همسران در نبود شوهران اشک می ریزند، فرزندان بدون پدر بزرگ می‌شوند و بسیاری از آنها در حال حاضر یتیم هستند، از کدام خانواده حرف می زنید؟

این گروه قبلا کرملین را متهم کرده بود که با پرسنل نظامی به عنوان کالاهای مصرفی رفتار می کند و رفتار با سربازان فراخوانده شده را به بردگی قانونی توصیف کرده بود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.