نظامیان رژیم صهیونیستی با یورش به نابلس و درگیری با فلسطینیان 10 فلسطینی را به شهادت رسانده و 102 نفر را نیز زخمی کردند.

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری وفا، هزاران نفر از مردم  نابلس در کرانه باختری امروز چهارشنبه در تشییع پیکرهای 10 شهید تجاوز امروز اسرائیل به این شهر شرکت کردند.

مراسم تشییع پیکر این شهدا از بیمارستان رفیدیا به سمت میدان شهدا برگزار شد و از آن جا هر شهید به منطقه اش برای خاکسپاری منتقل شد.

گروه های کار میهنی فلسطینی اعلام کرد که فردا در اعتراض به تجاوز اسرائیل اعتصاب عمومی در کرانه باختری صورت می گیرد.

فلسطین.شهید

نظامیان رژیم صهیونیستی با یورش به نابلس و درگیری با فلسطینیان 10 فلسطینی را به شهادت رسانده و 102 نفر را نیز زخمی کردند.

وزارت بهداشت فلسطین از شهادت 10 فلسطینی و افزایش شمار زخمی ها به 102 نفر خبر داد که حال 7 نفر از آنها وخیم است.

یک نوجوان 14 ساله، یک شهروند 25 ساله و یک سالمند 72 ساله از جمله شهدای یورش امروز نظامیان اسرائیلی به نابلس هستند.

همچنین سه روزنامه نگار هنگام پوشش یورش صبح امروز نظامیان اسرائیلی به شهر نابلس به ضرب گلوله صهیونیستها مجروح شدند.

هلال احمر فلسطین اعلام کرد که شماری از افراد با گلوله های جنگی مجروح و به بیمارستان منتقل شده اند، همچنین دهها نفر دیگر بر اثر استنشاق گاز اشک آور مصدوم و دچار خفگی شده اند. نظامیان رژیم صهیونیستی همچنان از ورود تیم های امداد به محل درگیری جلوگیری می کنند.

بنابر این گزارش، نظامیان اسرائیلی به سمت روزنامه نگارانی که در حال پوشش درگیری ها در نابلس هستند نیز مبادرت به تیراندازی کردند.

در جریان این یورش، صهیونیست ها خانه های دو مبارز فلسطینی را با موشک ضد تانک هدف گرفتند.

مقاومت فلسطین در نابلس و شهر قدیم به سمت نیروهای اشغالگر تیراندازی کرده، و یورش آنها به این مناطق را خنثی کردند.

گردان‌های “شهدای الاقصی” در بیانیه‌ای کوتاه اعلام کرد که مبارزان آن به نیروهای ارتش اشغالگر که به شهر قدیمی حمله کردند، مستقیما شلیک کردند.

”سرایا القدس- کتیبه نابلس” تأکید کرد که مبارزانش نیروهای اشغالگر را در اطراف منزل محاصره‌شده به رگبار شدید بستند.

وزارت بهداشت فلسطین پیش از این اعلام کرده بود که 20 فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست مجروح و به بیمارستان دولتی رفیدیا در نابلس منتقل شدند که وضعیت 4 نفر از مجروحان وخیم است.

هلیل بیتون روزن خبرنگار نظامی پایگاه اینترنتی شبکه 14 تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داده که نظامیانی از ارتش اسرائیل و شاباک و گارد مرزی برای مشارکت در عملیات نابلس فراخوانده شده اند.

در همن حال، ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین از  دولت آمریکا خواست فورا دست به اقدام بزند و فشار تأثیرگذاری بر دولت اسرائیل برای توقف جنایت هایش  وارد بیاورد.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

کلمات کلیدی فلسطین اشغالی
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.