سخنگوی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن گفت: "کشتی اماراتی که حامل تجهیزات نظامی بود و بدون مجوز وارد آب‌های یمن شده بود، توقیف کردیم.»

به گزارش جماران به نقل از روسیا الیوم، انصار الله یمن یک کشتی وابسته به عربستان با پرچم امارات را در دریای سرخ توقیف کرد.

سخنگوی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن از توقیف یک کشتی امارات حامل تجهیزات نظامی که بدون مجوز وارد حریم آب‌های دریایی یمن شده بود، خبر داد.

 سرتیپ ستاد "یحیی سریع" سخنگوی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن گفت: "کشتی اماراتی که حامل تجهیزات نظامی بود و بدون مجوز وارد آب‌های یمن شده بود، توقیف کردیم."

این سخنگو با تأکید بر اینکه "این اقدام امنیت و ثبات مردم یمن را هدف قرار می‌دهد"، خاطرنشان کرد که جزئیات کامل توقیف این کشتی را طی ساعات آتی اعلام می‌کند.

از سوی دیگر، پس از آن که امارات نیروهای مزدور خود موسوم به عمالقه را از منطقه ساحل عقب کشید اخبار جدید حکایت از آن دارد که نیروهای مذکور اخیرا به شبوه اعزام شده اند و ازاین منطقه درتدارک اقدامات جدید علیه دولت نجات ملی یمن هستند.

از جهتی دیگر، ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی اعلام کرد که انصار الله یمن یک کشتی باربری که پرچم امارات را برافراشته است در مقابل بندر«الحدیده» توقیف کردند.

سرتیپ «ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف متجاوز عربستان به یمن گفت که نیروهای انصار الله کشتی باربری «روابی» را در مقابل ساحل بندر الحدیده توقیف کردند.

المالکی تأکید کرد که این کشتی پرچم امارات را برافراشته است.

این سخنگوی سعودی تأکید کرد که کشتی روابی تجهیزات مخصوص به بیمارستان میدانی سعودی در جزیره «سقطری» یمن را حمل می کند.

المالکی تهدید کرد که کشورش همه تدابیر لازم  را در این زمینه از جمله استفاده از زور را در صورت لزوم  اتخاذ می کند.

این در حالی است که پیش از این مرکز عملیات تجارت دریایی انگلیس  از حمله به یک کشتی در نزدیک ساحل یمن خبر داد.

مرکز عملیات تجارت دریایی انگلیس اعلام کرد که خبرهایی مبنی بر حمله به یک کشتی در نزدیک بندر «راس عیسی» یمن دریافت کرده است.

ین مرکز افزود: تحقیقات برای روشن شدن جزئیات بیشتر در جریان است.

مرکز عملیات تجارت دریایی انگلیس که بخشی از نیروی دریایی این کشور است، به دریانوردان توصیه کرد که جانب احتیاط را در این منطقه به شدت رعایت کنند.

بندر راس عیسی در استان الحدیده یمن در کنار دریای سرخ واقع است و به عنوان یک مخزن شناور برای بارگیری نفت خام به منظور اهداف صادراتی است.

 

حاصل نبردهای انصار الله یمن در سال 2021

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که عملیات نیروهای مشترک این کشور در طی سال ۲۰۲۱، منجر به آزادسازی ۱۲ هزار کیلومتر مربع شد.

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن، امروز نتیجه عملیاتهای ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور در سال ۲۰۲۱ را تشریح کرد.

شبکه خبری المسیره به نقل از سریع گزارش داد، عملیات نیروهای مشترک یمن در طی سال ۲۰۲۱، منجر به آزادسازی ۱۲ هزار کیلومتر مربع شد.

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح یمن طی سالهای ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱، از فاز دفاعی، وارد فاز هجومی شدند، گفت: «نیروهای مسلح یمن، بیش از ۲۲۳ بار حملات ائتلاف متجاوز [سعودی-اماراتی] را دفع کردند».

سخنگوی نیروهای مسلح یمن با اشاره به سرنگونی ۱۲ فروند پهپاد آمریکایی «سکن ایگل» در خاک این کشور، تصریح کرد، نیروهای یمن، ۱۹۴ عملیات هجومی را علیه مزدوران ائتلاف متجاوز انجام دادند.

سریع با اشاره به اینکه مجمع عملیاتهای زمینی نیروهای یمنی به ۴۰ هزار و ۱۲۶ مورد رسیده است، خاطر نشان کرد، در جریان این عملیاتها، هزار و ۵۲۷ نفر از نیروهای دشمن کشته شدند.

وی با بیان اینکه ارتش یمن در سال ۲۰۲۲، از موشکهای جدیدی استفاده خواهد کرد، تصریح کرد: «نیروهای ما موفق شدند بیش از ۱۷۰۰ عنصر وابسته به ائتلاف سعودی را از پای درآورند».

این مقام یمنی با تأکید بر اینکه پهپادهای یمنی چهار هزار و ۴۹۷ عملیات را انجام داده‌اند، خاطر نشان کرد، در سال گذشته، ۷۵۴ مزدور سودانی کشته و زخمی شدند.

سریع با اشاره به اینکه در عملیات نیروهای یمنی، بیش از ۲۴ هزار مزدور کشته و زخمی شدند، تصریح کرد، با موشکهای زلزال-۱، دو هزار و ۲۹۸ عملیات انجام شد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن با بیان اینکه یگانهای مهندسی، پنج هزار و ۱ عملیات علیه عناصر و مقرهای ائتلاف متجاوز انجام دادند، گفت: «مجموع عملیاتهای یگان توپخانه‌ای به ۲۱ هزار و ۹۲۵ مورد رسیده است... یگانهای تک تیرانداز نیز ۱۳ هزار و ۱۹۱ عملیات انجام دادند».

وی با اشاره به سرنگونی ۲۲ پهپاد متعلق به عربستان سعودی، خبر داد که یگان موشکی یمن، ۴۴۰عملیات انجام داده است که ۳۴۰ مورد آن در حمله به نیروهای دشمن در داخل یمن بوده است و ۱۰۰ عملیات دیگر نیز علیه سازمانها و مقرهای دشمن در خارج از این کشور.

سریع با بیان اینکه نیروهای مسلح یمن، امروز توانمندیهایی دارد که می‌تواند با چالشهای مختلف مقابله کند، تصریح کرد: «به وظایف جهادی و مأموریتهای خود ادامه می‌دهیم تا آزادی و استقلال محقق شده و همه اراضی یمن آزاد شود».

این در حالی است که ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی از فروردین ۱۳۹۴ عملیاتی را به بهانه بازگرداندن رئیس جمهور فراری و مستعفی یمن آغاز کرد، ولی موفق نشده است به اهداف خود دست پیدا کند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.