نخستین مورد ابتلا به کرونا در میان پناهجویان گرفتار در مرزهای بلاروس و لهستان ثبت شد.

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در بلاروس، یک مورد بیماری COVID-19 در میان پناهجویان در مرز این کشور شناسایی شد.

«ویکتور پرانیوک» معاون کمیته اجرایی منطقه گرودنو گفت: پزشکان بلاروس اولین مورد عفونت SARS-CoV-2 را در میان مهاجران در مرز با لهستان شناسایی کرده اند.

وی افزود: مرکز حمل و نقل و تدارکات یک مورد ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرد. این پناهجو در کلینیک دانشگاه گرودنو بستری شده است.

پیشتر گزارش شده بود که در آینده نزدیک بلاروس قرار است واکسیناسیون مهاجران غیرقانونی را با داروی چینی Vero Cell آغاز کند.

به گفته مقامات محلی، حدود 400 پناهجو اکنون در مرکز حمل و نقل و لجستیک مستقر شده اند. پیش از این مینسک اعلام کرده بود که حدود هزار نفر در این مکان حضور دارند.

 

بیل گیتس زمان پایان همه گیری کرونا را پیش بینی کرد

بیل گیتس، بنیانگذار شرکت مایکروسافت پیش بینی کرد همه‌گیری کووید-19 تا اواسط سال آینده به پایان می‌رسد، مشروط بر اینکه انواع جدیدتر و خطرناک‌تر ویروس کرونا ظاهر نشوند.

بیل گیتس این پیش بینی را در "انجمن اقتصادی جدید" در سنگاپور که توسط مایکل بلومبرگ، کارفرمای معروف سازماندهی شده بود، مطرح کرد.

به گفته گیتس، در شرایط واکسیناسیون، افزایش ایمنی طبیعی و ظهور داروهای جدید، میزان ابتلا و مرگ و میر تا اواسط سال 2022باید به شدت کاهش یافته و درغیاب سویه های جدید به "داده های فصلی برای آنفولانزا" برسد.

علاوه بر این، بنیانگذار شرکت مایکروسافت امیدوار است به حل مسائل مربوط به عرضه واکسن‌های کرونا در سال آینده رسیدگی کند. وی از جامعه جهانی خواست تا فعالانه برای "ریشه‌کن کردن آنفولانزا برای کاهش خطر پیدایش همه‌گیری‌های جدید" تلاش کنند.

پیش از این، بیل گیتس گفته بود که همه گیری های جدید می تواند نه تنها به دلایل طبیعی، بلکه به دلیل عملیات مفسده جویان بیوتروریست جهان را در آینده تهدید کند. این میلیاردر آمریکایی معتقد است که برای مبارزه با بیماری، بشریت نیاز به سرمایه گذاری در توسعه فناوری دارد تا توسعه و تولید واکسن ها بسیار ارزان تر شده و تعداد کارخانه هایی که آنها را تولید می کنند، افزایش یابد. او همچنین هشدار داد که جهان ممکن است با تهدید دیگری به جز همه‌گیری کووید-19 مواجه شود.

 


 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.