شهرداری شهر استافورد برای جلوگیری از ساخت مقبره توسط مسلمانان قوانین را دستکاری کرد.

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری آناتولی عربی، یک دادگاه در آمریکا روز جمعه شهرداری شهر «استافورد» در ایالت «ویرجینیا» را  به پرداخت غرامت مالی نیم میلیون دلاری به یک سازمان اسلامی محکوم کرد. اسناد و مدارک ثابت کرده است که شهرداری استافورد برای جلوگیری از ساخت مقبره ای برای مسلمانان قوانین را دستکاری کرده است.

شهرداری استافورد برخی لایحه های قانونی را تغییر داد تا جمعیت«همه مسلمانان» نتواند مقبره ای را در زمینی که خریده بود، ایجاد کند.

جمعیت «همه مسلمانان» نیز از شهرداری به دادگاه شکایت کرد و خواستار دریافت مجوز برای ساخت مقبره را داد که دادگاه حق را برای دریافت مجوز به این جمعیت داد و شهرداری را به پرداخت 500هزار دلار به عنوان غرامت ملزم کرد.

همچنین برای دادگاه ثابت شده است که انگیزه شهرداری استافورد در دستکاری قوانین جلوگیری از ساخت مقبره اسلامی در منطقه با غرض تبعیض دینی بوده است.

بر اساس جدیدترین بررسی انجام شده در آمریکا دو سوم مسلمانانی که در این بررسی شرکت کردند گفتند که در معرض تبعیض بر اساس دینی در آمریکا قرار گرفته اند. آمریکا شاهد افزایش حوادث مرتبط با تبعیض دینی و اسلام هراسی است.


 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.