وزیر بازرگانی هند غول های تجارت الکترونیکی آمریکا را «متکبرانی» خواند که قوانین را زیر پا می گذارند.

 

به گزارش جماران به نقل از رویترز، وزیر تجارت هند با انتقاد شدید از غول‌ های تجارت الکترونیک آمریکا مانند آمازون و والمارت، این شرکت‌ های بزرگ را به «تکبر و نادیده گرفتن قوانین محلی» با ارائه خدمات با قیمت‌ های بسیار پایین متهم کرد.

«پیوش گویال» در یک برنامه آنلاین سازمان یافته توسط باشگاه سیاست و اقتصاد استانفورد هند گفت: «شماری از شرکت‌ های بزرگ تجارت الکترونیک به هند آمده اند و قوانین این کشور را نقض کرده اند.»

وی تاکید کرد که ملاقات‌ های بسیاری با نمایندگان شرکت‌ های آمریکایی داشته است و آنها «متکبرانه برخورد می‌ کنند.»

این مقام دولت ملی‌ گرای دولت هند مستقیما به آمازون و والمارت اشاره نکرد اما این دو گروه، کمپانی‌ های اصلی فعال در تجارت الکترونیک در هند هستند.

انتقاد از غول‌ های آمریکایی تجارت الکترونیک در حالی بیان می‌ شود که بسیاری از بازرگانان و صاحبان کسب و کارهای کوچک در هند رقبای بزرگ را به نقض قوانین داخلی و اصول رقابت آزاد متهم می‌ کنند و از دولت می‌ خواهند تا به نفع بازیگران داخلی وارد عمل شود.

 

6GPRLTVSA5J7BPBSJV5MHUKKCQ

 

تاجران هندی اخیرا در نامه‌ ای به «ناراندا مودی» نخست وزیر، غول‌ های تجارت الکترونیک را به تحقیر این کشور در قامت یک «جمهوری موزی» (اصطلاحی برای توصیف کشورهای بی‌ قانون و ناکارآمد و فاسد) متهم کردند.

وزیر بازرگانی هند غول‌ های تجارت الکترونیک را به عدم همکاری با کمیسیون رقابت هند متهم کرد و از رویکرد آنها در برابر دادگاه‌ های این کشور انتقاد کرد. این دو شرکت پس از آنکه یکی از محاکم هندی دعوای آنها علیه کمیسیون رقابت را رد کرد، به این تصمیم در یک دادگاه تجدید نظر شکایت کرده اند. گویال می‌ گوید اگر این کمپانی‌ ها کار خود را به درستی انجام می‌ دهند، چه وحشتی از تحقیق درباره فعالیت‌ هایشان دارند.

دولت هند اخیرا لایحه جدیدی برای اصلاح قانون تجارت را آماده کرده است که چاچوب آزادی‌ فعالیت‌ های اقتصادی شرکت‌ های بزرگ را محدود می‌ کند.

شورای روابط تجاری هند و آمریکا، یکی از لابی‌ های فعال در کنگره، نسبت به تبعات این قانون هشدار داده است.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.