در سایه افزایش شهدا،مبارزان فلسطنیی یک ایست بازرسی نظامیان اشغالگر را در کرانه باختری مورد حمله قرار دادند و به سمت آن تیراندازی کردند.

 

به گزارش جماران، خبرنگار روسیا الیوم در کرانه باختری گفت که فلسطینی های مسلح ایست بازرسی «بیت ایل» در کرانه باختری را مورد حمله قرار داده و به سمت آن تیراندازی کردند. 

در پی این حمله و ادامه تیراندازی در نزدیکی خودروهای پخش خبر، تیم خبری روسیا الیوم در کرانه باختری مجبور شد که مکان خود را تغییر دهد. 

ساکنان کرانه باختری امروز سه شنبه همزمان با اعتصاب فراگیر، به خیابان‌ها آمده و با مأموران رژیم صهیونیستی درگیر شدند. این درگیری و تنش شدید تبدیل به درگیری مسلحانه میان فلسطینی ها و اشغالگران شد.

کرانه باختری، به ویژه رام‌الله مرکز تشکیلات خودگردان از صبح امروز سه‌شنبه همراه با اعتصاب کم سابقه و فراگیر، شاهد راهپیمایی و اعتراضات و درگیری فلسطینی‌ها با مأموران رژیم صهیونیستی بود.

به گزارش خبرگزاری معا، تاکنون یک فلسطینی با شلیک مستقیم صهیونیست‌ها شهید و ۴۶ نفر دیگر در درگیری‌های شهر «البیره» زخمی شده‌اند که حال دو تن از آن‌ها وخیم است و ۲۰ نفر نیز به علت شلیک گاز اشک‌آور دچار حالت خفگی شده‌اند.

درگیری‌ها در شهر البیره در استان رام‌الله، نابلس، بیت لحم و الخلیل شدید گزارش شده و در رام‌الله هزاران نفر در خیابان‌های شهر دست به راهپیمایی زدند و صدها نفر از فلسطینی‌ها با حرکت به سمت ورودی شهر و نزدیکی شهرک‌ «بیت ایل» با مأموران رژیم صهیونیستی درگیر شدند. در شهر نابلس درگیری‌ها در نزدیکی گذرگاه «حواره» جریان دارد و تاکنون ۲۰ فلسطینی مجروح شده‌اند. در بیت‌المقدس نیز در محله «شیخ جراح» که به نماد مقاومت تبدیل شده و همچنین در نزدیکی «باب العامود» در جوار مسجد الاقصی، فلسطینی‌ها با مأموران رژیم صهیونیستی درگیر شده‌اند.

سخنگوی ارتش صهیونیستی نیز اعلام کرده است که دو مأمور این رژیم در درگیری با فلسطینی‌ها در «البیره» بر اثر شلیک گلوله زخمی شده‌اند.

خبرنگار شبکه المیادین نیز در این باره گفته است که امروز شاهد یک روز حماسی در انتفاضه کرانه باختری برای دفاع از غزه و قدس و محله شیخ جراح هستیم و برای اولین بار در ۱۶ سال گذشته، تیپ های الاقصی در خیابان‌های رام الله راهپیمایی می‌کنند. در شهر «یافا» نیز شرایط کاملا امنیتی حکمفرماست و مأموران رژیم صهیونیستی در تمامی نقاط شهر همزمان با راهپیمایی فلسطینی‌ها مستقر شده‌اند.

این راهپیمایی‌ها و درگیری‌ها با اعتصاب سراسری و کم سابقه فلسطینی‌ها در کرانه باختری و شهرهای مناطق اشغالی ۱۹۴۸ همراه شده و تمامی فعالیت‌های صنفی، تجاری، آموزشی (از جمله مؤسسه‌های خصوصی و دولتی) مدارس، دانشگاهها، بانک‌ها و وسائل نقلیه متوقف شده است.

در همین حال، وزارت بهداشت فلسطین امروز سه شنبه اعلام کرد که در جریان حملات وحشیانه رژیم اسرائیل به نوار غزه و درگیری ها در کرانه باختری و قدس اشغالی تا کنون 238 فلسطینی شهید و 6هزار فلسطینی دیگر زخمی شدند. در نوار غزه تا کنون 213 فلسطینی از جمله 61 کودک و 36 زن و 16 فرد مسن شهید شدند و 1442 نفر دیگر زخمی شدند.


 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.