گردان های قسام تل آویو را در انتقام کشتار غیرنظامیان در نوار غزه موشک باران کرد.

 

به گزارش جماران به نقل از روسیا الیوم،گردان های قسام شاخه نظامی حماس اعلام کرد که در واکنش به کشتار غیرنظامیان در اردوگاه «الشاطیء» در نوار غزه تل آویو را موشک باران کرده است. 

رژیم صهیونیستی از صهیونیست ها در تل آویو خواست به پناهگاه ها بروند و تا اطلاع ثانوی از آنها بیرون نیایند.

خبرنگار روسیا الیوم نیز گفت که یک موشک فلسطینی ها به شهر «رمات گان» در نزدیکی تل آویو اصابت کرده است.

این خبرنگار تأکید کرد که در اثر اصابت یک موشک به این شهر حداقل دو نفر زخمی شدند.

گردان های قسام همچنین در واکنش به کشتار فلسطینان در کرانه باختری شهرک «مودیعین» در نزدیکی«رام الله» در کرانه باختری را نیز با موشک هدف قرار داد و اعلام کرد که این موشک«هدیه به ارواح قربانیان کرانه باختری و انتقام خون آنهاست».روز گذشته در جریان درگیری فلسطینیان در شهرهای مختلف کرانه باختری با اشغالگران 9 فلسطینی شهید شدند.

گردان های قسام شهر «اسدود» را نیز در پاسخ به کشتار زنان و کودکان در اردوگاه الشاطی با ده ها موشک مورد حمله قرار داد.

گردان های قسام تأکید کرد که مقاومت خود را برای موشک باران تل آویو برای شش ماه آماده کرده است.

صدها نفر از ساکنان نوار غزه، امروز، پیکرهای شهدای قتل‌عام صهیونیست‌ها در اردوگاه « الشاطئ» را تشییع کردند.

مردم نوار غزه، صبح امروز پیکرهای شهدای قتل عام دو خانواده فلسطینی «ابوحطب» و «الحدیدی» در اردوگاه «الشاطئ» را تشییع کردند.

صدها نفر از شهروندان فلسطینی با شرکت در مراسم تشییع پیکرهای شهدای بمباران بامداد امروز اردوگاه الشاطئ با دو خانواده الحدیدی و ابوحطب ابراز همدردی و این جنایت صهیونیست‌ها را محکوم کردند. تصاویر این این مراسم در شبکه‌های اجتماعی و وبگاه‌های خبری فلسطینی در حال بازنشر است.

در پی حمله بامداد امروز جنگنده‌های صهیونیستی به این اردوگاه بدون هشدار قبلی، منازل دو شهروند فلسطینی هدف قرار گرفت که طی آن 10 نفر از اعضای این دو خانواده از جمله شش کودک و دو زن به شهادت رسیدند و هنوز نیروهای امداد و نجات در حال بیرون آوردن پیکرهای قربانیان از زیر آوار یک منزل مسکونی سه طبقه هستند.

کادرهای پزشکی اعلام کردند که تنها موفق شدند یک نوزاد از خانواده الحدیدی را زنده از زیر آوار بیرون بیاورند که وضعیت جسمی خوبی ندارد و به بیمارستان انتقال یافته است.

«اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، امروز در واکنش به این جنایت تصریح کرد که قتل عام اشغالگران در اردوگاه الشاطئ بیانگر عجز و شکست آنها است.

وی افزود: «این قتل‌عام بیانگر میزان بن‌بستی است که اشغالگران در حال تجربه آن در مقابل عظمت مقاومت و شگفتی‌آفرینی مردان وفادار به آن هستند. ما [رژیم] اشغالگر بی‌رحم را مسئول کامل هدف قرار دادن شهروندان و غیرنظامیان می‌دانیم و تاکید می‌کنیم که مقاومت به دفاع از ملت مغرور فلسطین ادامه خواهد داد و بر دشمن پیروز خواهد شد.»

در همین حال، عبدالباری عطوان نویسنده و تحلیلگر مشهور عرب در سرمقاله روزنامه فرامنطقه ای رأی الیوم نوشت که انتفاضه کنونی در کرانه باختری را باید به فیل تشبیه کرد که سخت به حرکت در می‌آید، اما اگر به حرکت درآید طومار صهیونیست‌ها را در هم خواهد پیچید.

رای الیوم با اشاره به انتفاضه کنونی در کرانه باختری آنرا متفاوت از موارد قبلی دانسته و در ادامه این سئوال را مطرح کرده است که آیا «نتانیاهو» توان جنگ در سه جبهه همزمان را دارد؟

رای الیوم می نویسد: کرانه باختری مانند فیل است که آرام حرکت می‌کند؛ اما اگر به حرکت درآید هر چی شهرک نشین و نظامی اسرائیلی بر سر راهش باشد را نابود می‌کند.

جوانان کرانه باختری حامی مسجد الاقصی و محله شیخ جراح شده‌اند و همبستگی کاملی با مقاومت در غزه دارند و این تا تحقق همه اهداف هر اندازه که زمان ببرد و جانفشانی نیاز داشته باشد، ادامه خواهد یافت.

انتفاضه به« نابلس»، «الخلیل»، «جنین» و همه شهرها و مناطق و روستاها در کرانه باختری بازگشته است و رویارویی با نظامیان غاصب اسرائیلی شعله ور شده و خیابان‌ها و همه میادین به سرعت به آتش تبدیل شده است.

شهادت شماری از فلسطینی‌ها در روز جمعه پس از نماز جمعه و در مناطق مختلف کرانه باختری، سرآغاز تحولی خطرناکی است که مقامات رژیم صهیونیستی به شدت از آن هراس دارند و از بیم وقوع آن به خود میلرزند.

این ترس به این دلیل است که کرانه باختری که حدود 25 سال از آرامش برخوردار بوده است به سبب تداخل با شهرک‌ها و عمق رژیم صهیونیستی به مثابه مسلخ واقعی رژیم صهیونیستی است به ویژه که اگر انتفاضه کنونی مشابه انتفاضه مسلحانه دوم شدت یابد و جوانان آن به سلاح روی آورند.

ملت فلسطین درسه ضلع در اراضی 1948، کرانه باختری و غزه بر مقاومت و یاری مسجد الاقصی و ساکنان محله شیخ جراح، متحد شده اند و این در سایه چتر حمایتی گروه‌های مقاومت فلسطین است

این دستاورد در شرایطی است که زوگویی رژیم صهیونیستی به حداعلی خود رسیده است و این برداشت اشتباه وجود دارد که ملت فلسطین تسلیم شده است.

رای الیوم می‌نویسد: جای هیچ شکی باقی نمی‌ماند که ساکنان کرانه باختری انتفاضه اول و دوم آنها، رژیم صهیونیستی و شهرک نشینان را به وحشت انداخت، پرچمدار انتفاضه سوم با شجاعت هستند و شروع آن در روز جمعه و شهادت و زخمی شدن ده‌ها فلسطینی بود و روزهای آتی آکنده از تحولات شوک آور برای نتانیاهو شهرک نشینان آن است.

صبر راهبردی به سر آمده است و این انتفاضه متوقف نخواهد شد مگر با نابودی و جارو کردن همه شهرک‌های احداث شده در این سرزمین پاک و تشکیل کشور مستقل فلسطین بر همه اراضی اشغالی.

 در همین حال، طبق آمار مراکز طبی فلسطین، آمار شهدای تجاوز به 136 شهید افزایش یافت که در میان آنها 37 کودک و 22 زن وجود دارد . حدود هزار فلسطینی هم زخمی شده اند.

بنابراین گزارش، درگیری میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی از روز دوشنبه هفته پیش و پس از پایان ضرب‌الاجل مقاومت به تل‌آویو مبنی بر لزوم پایان تجاوزات این رژیم در قدس و مسجدالاقصی آغاز شد. 

 

 

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.