این روزها دیگر این موضوع به رسمیت شناخته شده است که جمهوری خواهان مجلس سنا و ترامپ به یکدیگر احتیاج دارند و ترامپ از همین حالا برای آنها به آب و آتش می زند.

 

به گزارش جماران، پولتیکو در گزارشی نوشت: به نظر می رسد دونالد ترامپ برای یک جنگ داخلی جمهوری خواهان آماده است. اما او همچنین مشتاقانه می خواهد نقش اصلی را در جنگ جمهوری خواهان سنا برای اکثریت ایفا کند.

رئیس جمهور سابق در حال تماس با سناتورهای حزب جمهوری خواه برای حمایت از مبارزات انتخاباتی و استراتژی گفت و گو است، و چگونگی نزدیک شدن به انتخابات مقدماتی را در کرسی های حساس خالی ارزیابی می کند تا مطمئن شود که در انتخابات میان دوره ای اثری باقی می گذارد. مشارکت ترامپ، که در مصاحبه ها با 12 سناتور حزب جمهوری خواه آشکار شده است، نشان می دهد که دو ماه پس از یورش به کنگره و حواشی آن، کنفرانس محافظه کاران راه به کجا برده است.

این روزها یک شناخت فزاینده وجود دارد که حزب جمهوری خواه سنا و ترامپ به یکدیگر احتیاج دارند، زیرا جمهوری خواهان برای بدست آوردن اکثریت حزب می جنگند و ترامپ کاندیدای دیگری برای کاخ سفید است. کاندیداتوری او در پشت صحنه کاملاً با جدایی علنی وی از کمیته های مبارزات انتخاباتی جمهوری خواهان در تضاد است.

در حقیقت، بدترین سناریوی جمهوری خوااهن، اجرای عملیات مبارزاتی در تضاد با ترامپ در ایالت های برنده در سراسر کشور در سال آینده خواهد بود. با توجه به این موضوع، سناتورهای جمهوری خواه تلاش تازه ای را برای اطمینان از همسویی هرچه بیشتر آنها و ترامپ انجام می دهند - به ویژه با توجه به تنش های طولانی مدت بین رئیس جمهور سابق، رهبری آنها و هفت همکار حزب جمهوری خواه که اخیراً رای به محکومیت وی در استیضاح وی داده اند.

سناتور «مارکو روبیو» که برای کاندیداتوری انتخاب شده و اخیراً با ترامپ صحبت کرده است، گفت: «او یک عده رای دهنده جدید به حزب وارد کرده که ما می خواهیم آن را حفظ کنیم. او با نفوذترین جمهوری خواه در آمریکا است.»

سناتور «لیندزی گراهام» در حالی که اعتراف کرد راهی برای جلوگیری از ترامپ برای پیگیری سناتور «لیزا مورکوفسکی» (جمهوری خواهی که به استیضاح ترامپ رای داد) وجود ندارد، گراهام این هفته به ترامپ گفت که لازم است تا آنجا که ممکن است از اعضای حزب جمهوری خواه حمایت کند.

او به ترامپ گفت: «بیرون بیایید برای مردمی که می توانید برای آنها بیرون بیایید. تا حد امکان با توپ تیم بازی کنید.»

ترامپ حتی بر روی ابقای سناتورهای فعلی کار می کند. وی اخیراً با سناتور «رون جانسون» صحبت کرده است، که تصمیم ندارد برای سال آینده دوباره کاندید شود. اما جانسون گفت که ترامپ دوست دارد او را برای بار سوم کاندید کند.

پیش از آنکه سناتور «جان بوزمن» از «آرکانزاس» مبارزات انتخاباتی خود را برای سومین بار در این هفته اعلام کند، ترامپ قبلاً به این فرد جمهوری خواه گفته بود که از مبارزات انتخاباتی اش پشتیبانی خواهد کرد. و سناتور «جان هوون» جمهوری خواه از داکوتای شمالی گفت ترامپ چندین مکالمه «بسیار مثبت» با او در مورد انتخاب مجددش داشته است.

سناتور «رند پاول» که در مورد انتخابات میان دوره ای با ترامپ گفت و گو کرده است، گفت: «او اشتیاق و درگیری بیشتری نسبت به بیشتر روسای جمهور سابق نشان می دهد. این متفاوت خواهد بود. این به نوعی مبارزات انتخاباتی [ریاست جمهوری] خواهد بود. من نمی دانم او دوباره کاندید خواهد شد یا خیر، اما من فکر می کنم که او قطعاً در سال 2022 درگیر خواهد شد.»

ترامپ قبلاً بوزمن، تیم اسکات از کارولینای جنوبی، جری موران از کانزاس و جان کندی از لوئیزیانا را تایید کرده است. علاوه بر این، هوون گفت ترامپ از مبارزات انتخاباتی اش حمایت می کند. ترامپ همچنین «هرشل واکر» فوتبالیست سابق را تشویق می کند تا در برابر «رافائل وارنوک» سناتور دموکرات از ایالت جورجیا شرکت کند.

جمهوری خواهان سنا همچنین امیدوارند که ترامپ پس از تهدید به انتقام از «ویپ جان تون» رهبر اقلیت سنا در پی تلاش این سناتور داکوتای جنوبی برای به چالش کشیدن ادعاهای انتخاباتی ترامپ، از انتخاب مجدد وی جلوگیری کند.

در همین حال، انتظار می رود «ریک اسکات» رئیس کمیته ملی سناتورهای جمهوری خواه  آخر هفته با ترامپ دیدار کند. اسکات در طول دو سال گذشته متحد سرسخت ترامپ بود اما یک مثلث کاری سخت بین ترامپ و رهبر اقلیت سنا میچ مک کانل دارد. روز چهارشنبه در هنگام ناهار این کمیته، حاضران گفتند که مک کانل تأکید کرد که کمیته اقدام سیاسی رهبری (PAC) خودش ترامپ را بالا برده است، جزئیاتی که ابتدا توسط نیویورک تایمز گزارش شد.

اما جمهوری خواهان همچنین گزارش دادند که اهداکنندگانی که با آنها تماس می گیرند واقعاً در مورد ترامپ صحبت نمی کنند.

رئیس جمهور سابق همچنان از مک کانل به دلیل انتقاداتش در پی یورش به کنگره دلخور است. 

جمهوری خواهان بیشترین نگرانی را در مورد پنسیلوانیا و کارولینای شمالی، دو مورد از بهترین فرصت های انتخاب دموکرات ها و ایالت هایی دارند که کاندیداهای الهام گرفته از ترامپ می توانند از نظر تئوری در انتخابات عمومی آسیب پذیرتر باشند.

این کرسی های خالی می توانند حزب جمهوری خواه سنا را تغییر شکل دهند، زیرا متحدان مک کانل یا توسط دموکرات ها جایگزین می شوند یا - به ویژه در ایالت های قرمز - ترامپ  را محاکمه می کند. در میسوری، آلاباما و اوهایو، کاندیداها شانس خوبی برای پیروزی در انتخابات مقدماتی دارند و با رهبران جمهوری خواه در تضاد هستند و سپس در انتخابات عمومی به راحتی پیروز می شوند.

سناتور «جاش هاولی» این هفته با ترامپ در مورد کرسی خالی در میسوری بحث کرد. او گفت: «این ایالت تقریبا 20 امتیاز در سال 2016 و 17 امتیاز در سال 2020 به رئیس جمهور ترامپ رای داده است. بنابراین من انتظار دارم که این مسئله در انتخابات مقدماتی منعکس شود.»

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.