به نظر می رسد که «دونالد ترامپ» در حال عقب نشینی از برخی ادعاهایش درباره انتخابات ریاست جمهوری این کشور است.

 

به گزارش جماران به نقل از الجزیره،  وکیل مدافع ستاد تبلیغاتی دونالد ترامپ رئیس جمهور شکست خورده در جریان رسیدگی به اعتراض ترامپ به نتایج انتخابات در ایالت آریزونا در دادگاهی در این ایالت تأکید کرد: ما مدعی سرقت انتخابات ریاست جمهوری نیستیم بلکه مساله مربوط به تخلف هایی می شود که در جریان فرایند رای گیری رخ داده است.

رسانه های آمریکایی امروز از پیروزی قطعی «جو بایدن» کاندیدای دموکرات ها در این ایالت و کسب 11 رای الکترال آن خبر دادند.

در همین حال، چند نهاد مسئول در برگزاری و نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز گذشته-پنجشنبه- در بیانیه ای مشترک اعلام کردند که به «هیچ گونه مدرکی» دال بر تغییر آراء، مفقود شدن آنها یا نفوذ در سامانه انتخاباتی دست پیدا نکرده اند.

این بیانیه در حالی منتشر می شود که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده در جدیدترین ادعای خود مبنی بر «تخلف» انتخاباتی بخشی از گزارش شبکه «او ای ان ان» (OANN) را در صفحه توئیتر خود منتشر کرد. در گزارش این شبکه خبری نزدیک به دونالد ترامپ ادعا شده است که دستگاه‌های رای گیری در سراسر آمریکا دو میلیون و ۷۰۰ هزار رای متعلق به او را حذف کرده اند. 

رئیس جمهوری کنونی آمریکا از چند ماه پیش در نشست های خبری و همچنین صفحه توئیترش به شبکه «او ای ان ان» بیش از شبکه «فاکس نیوز» علاقه نشان می داد. روندی که پس از برگزاری انتخابات هفته گذشته تشدید شده و دونالد ترامپ به انتقاد علنی از شبکه «فاکس نیوز» روی آورده است.

با این حال در بیانیه نهادهای محلی و ملی مسئول در امر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آمده که رای گیری هفته گذشته «سالم ترین» انتخابات در تاریخ این کشور بوده است. اداره امنیت سایبری و امنیت زیرساخت ها (CISA) وابسته به وزارت امنیت داخلی آمریکا از جمله نهادهایی است که با انتشار این بیانیه بر صحت انتخابات روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) تاکید کرده است.

مقام‌های ایالت پنسیلوانیا نیز ادعای اخیر دونالد ترامپ مبنی بر تغییر ۲۲۱ هزار رای متعلق به او در این ایالت را رد کردند.

از سوی دیگر، برخی رسانه های ایالت متحده گزارش داده اند که دونالد ترامپ قصد دارد رئیس اداره امنیت سایبری و امنیت زیرساخت ها را به دنبال عدم همراهی وی با ادعای وقوع «تخلف» در انتخابات برکنار کند. کارزار انتخاباتی نامزد جمهوریخواهان چند شکایت حقوقی را در ایالت های مختلف علیه نتیجه اعلام شده پیگیری می کند. نتیجه رای گیری در همه ایالت های آمریکا باید تا روز هشتم دسامبر (۱۸ آذر) به تائید مقامات محلی برسد تا کالج الکترال برای انتخاب رئیس جمهوری و معاون او تشکیل شود.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.