بازدید میدانی رهبر کره شمالی از مناطق آسیب دیده در اثر توفان و سیل در سایه انتشار شایعاتی درباره وخامت حالش صورت گرفت.

 

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری رویترز، «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی از مناطق آسیب دیده از توفان و باران های موسمی که منجر به راه افتادن سیل شده بود بازدید کرد و فعالیت های بازسازی و ترمیم مناطق آسیب دیده را بررسی کرد.

این اقدام کیم در حالی صورت می گیرد که برخی منابع خبری طی هفته های اخیر شایعاتی مبنی بر مشکلات جسمی وی و دوری اش از اداره امور کشور منتشر کرده بودند.

کیم در جریان بازدید میدانی برای ارزیابی اوضاع تأکید کرد که زیان های توفان بزرگ و برای اقتصاد کشور بسیار پر هزینه است.

رهبر کره شمالی تصریح کرد که اقتصاد این کشور با مشکلات زیادی به دلیل آسیب های بزرگ  موج باران های شدید و توفان ها طی هفته های اخیر رو به رو شده است.

5f5c7baa4c59b73c6817edd9

کیم جونگ اون همچنین با توجه به دشواری های اقتصادی که این کشور به دلیل توفان های اخیر با آنها رو به روست خواستار آن شد که برنامه های اقتصادی برای بهبود اوضاع و مقابله با تحریم های اقتصادی تحمیل شده بر این کشور از خارج و پیامدهای بحران کرونا، مورد بازنگری قرار گیرد.

در همین حال، دو روز پیش «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا گفت که «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در صحت و سلامتی کامل به سر می برد و «نباید او را دست کم گرفت».

ترامپ در توئیتی نوشت:«کیم جونگ اون در سلامتی کامل به سر می برد. او را هرگز دست کم نگیرید».

طی ماه های اخیر بارها  به دلیل ظهور کم کیم در ملا عام در رسانه های غربی و کره جنوبی و نیز ژاپنی شایعاتی درباره رهبر کره شمالی منتشر شد مبنی بر اینکه وی از مشکلات جسمی خطرناکی رنج می برد، به ویژه آن که وی در ماه های آوریل و می از ظاهر شدن در مناسبت های عمومی تقریبا به مدت سه هفته امتناع کرد.

ترامپ و کیم جونگ اون برای نخستین بار در 12 ژوئن سال 2018 در سنگاپور دیدار کردند و در این دیدار بر سر تدابیر عادی سازی روابط و خلع سلاح هسته ای جمهوری کره شمالی به توافق رسیدند.

دیدار دوم آنها در هانوی در فوریه 2019 بدون نتیجه قابل ذکری به پایان رسید. مدتی بعد رهبران دو کشور برای مدتی کوتاه در مرزهای دو کره با هم دیدار کردند. پس از آن ترامپ تبدیل به اولین رئیس جمهور آمریکایی شد که پای به اراضی کره شمالی از سمت کره جنوبی می گذارد.


 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.