از 20 روز پیش تا کنون در چین هیچ گونه مورد ابتلا به ویروس کرونا با منشأ داخلی ثبت نشده است.

 

به گزارش جماران به نقل از رویترز، کمیته ملی بهداشت چین امروز شنبه اعلام کرد که این کشور روز چهارم سپتامبر 10 مورد ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده است این در حالی بود که روز قبل از آن 25 مورد ثبت شده بود.

این کمیته با صدور بیانیه ای تأکید کرد که همه موارد ابتلا به کرونا که ثبت شده اند مسافرانی بودند که از خارج کشور آمده اند و بدین ترتیب چین 20 روز متوالی خالی از هر گونه ابتلای به کرونا با منشأ داخلی است.

همچنین تعداد موارد ابتلای جدید بدون عارضه از 26 مورد در روز گذشته به 8 مورد کاهش پیدا کرد.چین موارد ابتلای بدون عارضه را ابتلای قطعی به شمار نمی آورد.

این در حالی است که مجموع تعداد مبتلایان به کرونا در چین تا کنون 85هزار و 112 مورد و تعداد قربانیان نیز بدون هیچ گونه تغییری در عدد 4هزار و 634 نفر باقی ماند.

این در حالی است که نتیجه یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که اسهال و استفراغ می‌تواند نشانه اصلی ابتلا به ویروس جدید کرونا در میان کودکان باشد.

محققان در دانشگاه «کوئینز» بلفاست در ایرلند شمالی وضعیت بیش از ۹۹۰ کودک دو تا ۱۵ ساله از سراسر بریتانیا را در جریان تحقیق خود بررسی کردند. به گفته آنها در میان کودکانی که بدن آنها پادتن (آنتی بادی) بیماری «کووید ۱۹» را تولید کرده بود علاوه بر علائمی همچون تب و سردرد، اسهال و استفراغ نیز گزارش شده است.

این در حالی است که تاکنون تنها از تب، سرفه و تغییر حس‌های بویایی و چشایی به عنوان علائم ابتلا به ویروس جدید کرونا در میان کودکان یاد می‌شد. در مقابل پژوهش ها نشان می‌دهد که درد عضلانی، خستگی، احساس گیجی، درد قفسه سینه و مشکل گوارشی علائم اصلی ابتلا به «کووید ۱۹» در میان بزرگسالان است.

تام واترفیلد، یکی از مسئولان تحقیق دانشمندان در دانشگاه کوئینز بلفاست در مور نتیجه این پژوهش می‌گوید: «در گروه [مطالعه] ما اسهال و استفراغ بیش از سرفه و تغییر در حس‌هایی بویایی و چشایی نشان دهنده ابتلا بود.»

او می افزاید: «اگر بخواهید ابتلا به کرونا را در کودکان شناسایی کنید باید به علائمی مانند اسهال و استفراغ توجه کنید و تنها به دنبال نشانه‌هایی در دستگاه تنفسی نباشید.»

به گفته وی با در نظر گرفتن تب، سرفه و تغییر حس‌های بویایی و چشایی تنها می توان ۷۶ درصد موارد ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا را با آزمایش شناسایی کرد اما با توجه به علائم گوارشی در کودکان می توان این رقم را به ۹۷ درصد رساند.

از سوی دیگر بسیاری از کودکان در فصل پائیز از علائم سرماخوردگی رنج خواهند برد اما تام واترفیلد بر این باور است که آبریزش بینی و عطسه در میان کودکان نشانه ابتلا به ویروس جدید کرونا محسوب نمی‌شود.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.