اخبار مرتبط

افزایش شدید شمار بیکاران در آمریکا از پیامدهای شیوع کرونا در این کشور است و تنها در هفته گذشته سه میلیون نفر از شهروندان جویای کار در آمریکا فرم بیکاری پر کردند.

 

به گزارش جماران به نقل از یورونیوز، افزایش شدید شمار بیکاران در آمریکا از پیامدهای شیوع کرونا در این کشور است و تنها در هفته گذشته سه میلیون نفر از شهروندان جویای کار در آمریکا فرم بیکاری پر کردند.

در روزهای اخیر مردم در سراسر ایالات متحده برای جلوگیری از شیوع بیماری همه‌گیر کووید۱۹ دورکاری می‌کنند و همین موضوع سبب توقف بسیاری از فعالیت‌های عادی و حذف بسیاری از شغل‌ها شده است. بسیاری از شرکت‌ها نیز مجبور به تعطیلی یا اخراج کارکنان خود شده‌اند.

طبق اعلام وزارت کار آمریکا، تنها در هفته گذشته و قبل از شروع قرنطینه، ۲۸۲ هزار نفر متقاضی کار نزد ادارات مربوطه ثبت نام کرده‌اند.

«دایان سونک» اقتصاددان ارشد شرکت حسابداری «گرانت تورنتون» آمریکا با بیان این که آمار اعلام شده در روز پنجشنبه تنها «نوک کوه یخ» است، به شبکه ان‌بی‌سی گفت: «شرکت‌ها نمی‌توانند برای این گونه توقف ناگهانی چرخش پول برنامه‌ریزی کنند.»

«گاوین نیوسام» فرماندار ایالت «کالیفرنیا» روز چهارشنبه گفته بود تنها در این ایالت روزانه بیش از صد هزار مورد بیکاری ثبت می‌شود. نیوسام گفت: «موارد ثبت نام بیکاری ما تنها از ۱۳ مارس تاکنون از مرز یک میلیون نفر گذشته است.»

در همین حال سنای آمریکا بسته حمایتی ۲ هزار میلیارد دلاری دولت برای جبران تبعات بحران کرونا بر اقتصاد این کشور و نیز کمک به شهروندان و شرکت‌های زیان دیده را تصویب کرد. یکی از اهداف این طرح که از آن به عنوان بزرگترین کمک دولتی در تاریخ معاصر آمریکا یاد می‌شود، کمک به بسیاری از مشاغل و حمایت از شرکت‌ها به نخوی است که کارکنان بیکار شده آنها به کار برگردند.

تا کنون بیشترین آمار بیکاری ثبت شده در تاریخ آمریکا مربوط به اکتبر ۱۹۸۲ بوده است. در آن زمان ۶۹۵ هزار نفر برای دریافت حقوق بیکاری ثبت نام کردند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.