در برخی از کشورها از جمله در بلغارستان و اسلواکی زمین‌ های کشاورزی به‌ صورت مافیایی مصادره شده است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، نیویورک تایمز گزارش داد برخی رهبران اروپای مرکزی متهم به سوء استفاده از یارانه‌ های اتحادیه اروپا برای منافع شخصی و حزبی خود هستند.

تحقیقات روی یارانه‌ های دریافتی 9 کشور اروپای مرکزی نشان می‌ دهد که مقامات عالی رتبه این کشورها به‌ طور سیستماتیک و منظم از بودجه‌ های کلان کشاورزی اتحادیه به نفع شرکت‌ های مرتبط با خود و نزدیکان و هم حزبی‌ هایشان بهره برده‌ اند.

در برخی از کشورهای اروپای مرکزی از جمله در بلغارستان و اسلواکی زمین‌ های کشاورزی به‌ صورت مافیایی مصادره شده است.

در این تحقیقات نام «آندره بابس» نخست وزیر میلیاردر جمهوری چک نیز دیده می‌ شود. تحقیقات نشان می‌ دهد که شرکت مرتبط به فرد نخست وزیر تنها در سال گذشته میلادی نزدیک به 42 میلیون دلار از سوی اتحادیه اروپا یارانه دریافت کرده است.

«لوکاش واگن کنکت» از حزب «دزدان دریایی» - مخالفان دولت در جمهوری چک - هفته گذشته اعلام کرد که شورای اروپایی نباید اجازه بدهد تا نخست وزیر این کشور در جلسات تدوین و تصویب بودجه اتحادیه در شورای اروپایی شرکت کند.

آندره بابس هر گونه مشارکت و مالکیت در شرکت نامبرده را رد کرده و می‌ گوید که مدت‌ هاست دیگر مالک این شرکت نیست و مساله «تضاد منافع» را انکار کرده است. اما برخی از سازمان‌ ها از جمله «سازمان شفافیت بین المللی» ادعا می‌ کنند که نخست وزیر جمهوری چک همچنان بیشترین سهم را به‌ صورت غیرمستقیم در این شرکت دارد.

همچنین «ویکتور اوربان» نخست وزیر راست گرای افراطی و ضد اتحادیه اروپای مجارستان متهم به سوءاستفاده از یارانه های اتحادیه اروپا برای تامین بودجه شرکت‌ ها و سامانه‌ های مرتبط به خود و نزدیکانش در رابطه با اجاره زمین است.

با توجه به گزارش این تحقیق، نخست وزیر مجارستان با سوء استفاده از قدرت خود 12 شرکت دولتی را خصوصی و در فاصله سال‌ های 1998 تا 2002 بین نزدیکان و متحدان خود تقسیم کرده است. این شرکت ها بلافاصله پس از الحاق مجارستان به اتحادیه اروپا بودجه‌ های کلان کشاورزی از اتحادیه اروپا دریافت کردند.

یارانه‌ های بخش کشاورزی اتحادیه اروپا در سال 2018 نزدیک به 59 میلیارد یورو بود. این یارانه‌ ها باید برای تولید مواد غذایی، توسعه جامعه روستایی و کشاورزی و حمایت از محیط زیست هزینه شوند.

اتحادیه اروپا این یارانه‌ ها را در درجه اول برای کشاورزان کم درآمد در نظرگرفته است. برخی از کشاورزان می‌ گویند که تنها برای امرار معاش ناگزیر دست به خرید دام و یا دیگر تجهیزات می‌ زنند تا بتوانند وام هایی را از سوی اتحادیه اروپا دریافت کنند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.