انصار الله یمن بامداد امروز پنجشنبه پایگاه هوایی «ملک خالد»، واقع در منطقه «خمیس مشیط» را با چندین پهپاد قاصف کی۲ و یک پایگاه نظامی عربستان را نیز هدف قرار داد.

به گزارش جماران به نقل از المسیره، جنبش انصار الله یمن بامداد امروز پنجشنبه پایگاه هوایی «ملک خالد»، واقع در منطقه «خمیس مشیط» را با چندین پهپاد قاصف کی۲  و یک پایگاه نظامی عربستان را هدف قرار داد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد:یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بامداد پنجشنبه پایگاه هوایی «ملک خالد»، واقع در منطقه «خمیس مشیط» را با چندین پهپاد قاصف کی۲ هدف قرار داد.

سرتیپ «یحیی سریع»سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که در نخستین حمله سامانه‌های ارتباطات نظامی سعودی‌ها هدف قرار گرفت. دومین حمله هم تانکر‌ها و ایستگاه‌های سوخت در این پایگاه را هدف قرار داد و با دقت بسیار بالا هر دو حمله اهداف خود را محقق کردند.

پایگاه هوایی «ملک خالد» پایگاهی هوایی وابسته به نیروهای هوایی پادشاهی عربستان سعودی در نزدیکی «خمیس مشیط» در منطقه «عسیر»‌ در جنوب غرب این کشور است.

این پایگاه که مبدأ بسیاری از عملیات‌‌های هوایی عربستان سعودی به یمن بوده حدود ۱۰۰ کیلومتر با مرز یمن فاصله دارد.

در مقابل، ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی مدعی شد که دو پهپاد انصار الله یمن را بر فراز استان«عمران» منهدم کرده است.

در تحولی دیگر، انصارالله یمن شب گذشته یک موشک بالستیک به یک مرکز نظامی عربستان سعودی در جنوب عربستان شلیک کرد.

سرتیپ یحیی سریع تأکید کرد که یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن یک موشک میان برد به اتاق عملیات مشترک در «صامطه» در استان «جازان» عربستان شلیک کرد.

سریع تأکید کرد که موشک با دقت بالا به هدف خود اصابت کرد و منجر به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از جمله چندین فرمانده شده است.

ائتلاف عربی به رهبری عربستان درباره این عملیات واکنشی نشان نداده است.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.