اخبار مرتبط

در پی توقیف یکی کشتی کره شمالی توسط آمریکا به بهانه نقض تحریم ها، دولت کره شمالی طرف آمریکایی را متهم کرد که توافقات میان دو کشور را نقض کرده است.

 

به گزارش جماران به نقل از روسیا الیوم، در پی توقیف یکی کشتی کره شمالی توسط آمریکا به بهانه نقض تحریم ها، دولت کره شمالی طرف آمریکایی را متهم کرد که توافقات میان دو کشور برای ایجاد«روابط جدید»را نقض کرده است.

وزارت دادگستری آمریکا پیش از این اعلام کرد که کشتیWise Honest که برای حمل و نقل زغال سنگ از کره شمالی که به گفته این وزارتخانه صادراتش توسط شورای امنیت در چارچوب تحریم ها علیه پیونگ یانگ ممنوع شده است، توقیف کرده است.

در بیانیه وزارت خارجه کره شمالی آمده است:« این موضع گیری و اقدام آمریکا ادامه تلاش ها برای به تسلیم درآوردن ما از طریق افزایش بیشترین فشار است و فحوای اساسی بیانیه مشترک میان دو کشور در تاریخ 12 ژوئن سال 2018 را که بر اساس آن دو کشور کره شمالی و آمریکا توافق کردند که روابط جدیدی را ایجاد کنند، نادیده می گیرد.»

همچنین پیونگ یانگ خواستار بازگرداندن فوری کشتی خود شده و تأکید کرد که به شکل گسترده«رفتارها و اقدامات بعدی آمریکا»را دنبال می کند.

این نخستین بار است که ایالات متحده آمریکا یک کشتی کره شمالی را توقیف می کند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.