اخبار مرتبط

مسئول سیاست های خارجی اتحادیه اروپا طی سخنانی در شورای امنیت پیرامون بحران ونزوئلا گفت: با هرگونه مداخله نظامی داخلی یا خارجی در بحران ونزوئلا مخالف هستیم.

 

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری آناتولی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با هرگونه مداخله نظامی برای حل بحران ونزوئلا مخالفت کرد.

«فدریکا موگرینی» مسئول سیاست های خارجی اتحادیه اروپا طی سخنانی در شورای امنیت پیرامون بحران ونزوئلا گفت: با هرگونه مداخله نظامی داخلی یا خارجی در بحران ونزوئلا مخالف هستیم.

وی با تاکید بر لزوم حل صلح‌آمیز و دموکراتیک بحران سیاسی ونزوئلا تصریح کرد: راه‌حل این بحران نباید از خارج به دولت و مردم این کشور تحمیل شود.

بنابراین گزارش،  «خوآن گوایدو» رئیس مجلس ملی ونزوئلا 23 ژانویه امسال به دنبال تظاهرات ضددولتی در کاراکاس، خود را «رئیس‌جمهور موقت» این کشور اعلام کرد.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا نیز پس از سخنان گوایدو اعلام کرد: رئیس مجلس ملی ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور به رسمیت می ‌شناسم.

آمریکا، کانادا، کلمبیا، برزیل، آرژانتین، شیلی، پرو و پاراگوئه «ریاست جمهوری موقت» گوایدو را به‌رسمیت شناخته‌اند.ایران، ترکیه، مکزیک، روسیه، چین، کوبا و بولیوی نیز از «دولت قانونی» نیکولاس مادورو حمایت کرده‌اند.

گوایدو 23 فوریه برای آوردن «کمک‌های بشردوستانه» به ونزوئلا عازم کلمبیا شد. وی سپس از برزیل، پاراگوئه، آرژانتین و اکوادور بازدید و با مقامات رسمی این کشورها دیدار کرد.

ایالات متحده آمریکا به بهانه ارسال کمک‌های بشردوستانه از مرز کلمبیا به ونزوئلا تلاش می کند در بحران این کشور مداخله کند و از سوی دیگر نیز ارتش را به حمایت از خوان گوایدو فرامی‌خواند. اما تا کنون نه کمک های آمریکا وارد این کشور شده است و نه ارتش دست از حمایت مادورو کشیده است.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.