آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری روز چهارشنبه در دوره مقدماتی آموزش توانمندسازی روحانیون مستقر در استان بوشهر که با حضور ۱۰۰ روحانی برگزار شد افزود: مبلغان از حیث اینکه مردم را به دیانت، تقوا، معنویت و ولایتمداری هدایت می‌کنند دارای جایگاهی والا هستند.

وی بیان کرد: در این راستا برگزاری دوره‌های توانمندسازی می‌تواند از اهمیت بسیار بالایی در افزایش توانمندی روحانیون برخوردار است.

صفایی بوشهری با اشاره به نقش طهارت باطن و تزکیه در تقویت و تکامل ایمان افزود: کسی که با خداست و طهارت باطن دارد همیشه آرام است و هیچ حزن و اندوهی به وجودش راه پیدا نمی‌کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر نیز گفت: درس اخلاق و اهمیت عمل بر اساس وظیفه، تبیین طرح تحول اجتماعی مسجدمحور، تبیین آموزش و توانمندسازی روحانیون و تبیین طرح امامت از موضوعات مهمی هستند که در این دوره آموزشی تبیین می‌شوند.

حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی افزود: در دوره‌های توانمندسازی آخرین و جدیدترین روش‌ها برای روحانیون مستقر تبیین و همچنین طرح‌های سازمان در راستای تقویت کارکرد و جایگاه فرهنگی روحانیون تشریح می‌شود.

وی یادآورشد: دشمنان از چند دهه قبل، شخصیت، هویت و سبک زندگی ایران اسلامی و به ویژه جوانان هدف قرار دادند که برهمین اساس مقابله هوشمند با این هجمه‌های فرهنگی  از رسالت‌های مهم شبکه تبلیغی است.

در بخشی از این دوره آموزشی نشست پرسش و پاسخ برگزار و روحانیون مستقر به بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود پیرامون حوزه تبلیغ پرداختند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.