رییس جمهور سابق کشورمان گفت: توصیه مقام معظم رهبری به من مانع از حضور نبود اما به قول اخلاقی خود پایبند هستم و برای حمایت از بقایی در انتخابات ثبت‌‌نام کردم.

به گزارش جماران، محمود احمدی‌نژاد پس از ثبت‌نام در کنفرانس خبری ضمن تبریک ایام میلاد امام علی گفت: امروز جامعه بشری در آستانه تحولات بزرگ به سمت آرمان‌های تاریخی انسانی و الهی است. آرمانی که جامعه بشری بیس از ده هزار سال به دنبال آن بوده و فراز و فرود ها و تلخ و شیرین های فراوانی را تجربه کرده است.

رییس جمهور سابق با بیان اینکه مجاهدت انسان‌های شایسته مانند موتور محرکی جامعه بشری را در این مسیر پشتیبانی کرده است، ادامه داد: ملت ایران بزرگ، شایسته، تمدن آفرین و تاریخ ساز است. ملتی که در طول تاریخ به دنبال عزت و عدالت و آزادی و کرامت انسانی تلاش کرده است ملتی که نامش با فرهنگ و اندیشه و عدالت طلبی و صلح و مهرورزی و خوب خواهی و آرزوی نیک برای دیگران گره خورده است.

او با بیان اینکه افتخار می‌کنم یک ایرانی هستم، اظهار کرد: در دورانی که ملت ایران مجددا با بازیابی هویت اصیل خود و با پیدا کردن روح جمعی خود، با پافشاری بر توانایی ذاتی خود پرچم عدالت را به عهده گرفته است. انقلاب اسلامی از دل ملت ایران و محصول یک تحول عمیق و اراده متعلق به ملت است. همان طور که کشور متعلق به ملت است.

احمدی‌نژاد اظهار کرد: اگر نظام سیاسی از درون انقلاب اسلامی سر برآورد باید در خدمت ملت باشد. من معتقدم توانایی ذاتی، هوش سرشار، امکانات مادی بالقوه و بالفعل ملت، این فرصت را می‌دهد که ملت ایران در بالاترین تراز عزت در جهان نقش آفرینی کند. ملت همواره پای کار بوده‌اند. همه اذعان دارند ملت ایران در انجام رسالت تاریخی مطلقا کوتاهی نکرده بلکه با تقدیم صدها هزار شهید، آزاده، جانباز پیشگام بوده است.

او افزود: در شرایطی که لایق و شایسته آن هستیم قرار نداریم و نیازمند یک عزم ملی، وحدت و تلاش خستگی ناپذیر برای رسیدن به جایگاه شایسته هستیم .

عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام گفت:‌من به عنوان خادم ملت شناخته شده هستم. من و بقایی و مشایی خوشبختانه جزو معدود کسانی هستیم که زندگی و کار ما توسط رسانه‌ها و دستگاه های اطلاعاتی و غیر اطلاعاتی شخم زده شده است. ما زندگی مان را شفاف در معرض دید همه جوامع بشری قرار دادیم. افتخار می‌کنیم ملت ایران فرصت خدمتگذاری را به ما داده است.

احمدی‌نژاد درباره ثبت‌نام خود در انتخابات ریاست جمهوری علیرغم توصیه مقام معظم رهبری گفت:‌ مقام معظم رهبری سفارش کردن من شرکت نکنم. به عنوان کاندیدا من هم پذیرفتم گرچه توصیه ایشان به معنای نهی نبود. علی رغم اینکه توصیه ایشان مانع از حضور نبود و علی رغم اینکه فشار گسترده ای از ناحیه مردم به این خادم بود که وارد میدان انتخابات شوم اما به قول اخلاقی خود پایبند هستم. امروز حضور و ثبت نام برای حمایت از بقایی است. جناب اقای بقایی فردی کار آزموده است. هر جا بوده تمام وجودش در خدمت مردم و صیانت از حقوق و بیت‌المال بوده است.

او از بقایی به عنوان سند روشن زنده پاکی و سلامت دولت قبل یاد کرد و گفت:‌از ایشان شکایت شد و با دستگاه‌های خبری هزاران تهمت به خادمان ملت زدند و با شکایت دولت ایشان بازداشت شد و هفت ماه و نیم در زندان بود اما حتی یک ریال سو استفاده و تخلف به اثبات نرسید. شدیدترین رسیدگی‌های معمول علیه ایشان اتفاق افتاد و همان طور که ما یقین داشتم و روز اول من اعلام کردم تا آخر از پاکی ایشان حمایت می‌کنم بر همه معلوم شد این فرزند ملت مردی پاک است. رسما با زدن نامه به بقایی، انتشار آن در رسانه‌ها از زدن همه تهمت ها به طور رسمی عذر خواستند. البته این عذر خواهی در پرونده‌ها ثبت شد. امیدواریم انتخاب مردم ایران مثل همیشه بهترین انتخاب، کامل‌ترین انتخاب، آغاز تحولات در اداره کشور و زندگی مردم باشد. بنده با همه توانم در خدمت بقایی هستم

احمدی‌نژاد با بیان اینکه از بقایی در انتخابات پیش‌رو حمایت می‌کنم ، اظهار کرد: زندگی امثال بنده، بقایی و مشایی فضای یک لحظه عزت مردم است. حضور من در ثبت نام برای حمایت از بقایی است و من بر قول اخلاقی خود همچنان پایبند هستم.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.