اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه به همراه محمد سعید ایزدی، علی شیرازی، مجید زارعی و مصطفی مجید خانی از اعضای شاخه فلسطین سپاه قدس به فهرست تحریم‌های انگلیس اضافه شده‌اند. خالد قدومی و ناصر ابوشریف به ترتیب نمایندگان حماس و جهاد اسلامی فلسطین در ایران نیز تحریم شده‌اند.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، وزارت امور خارجه انگلیس روز پنجشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشور با هماهنگی ایالات متحده آمریکا، «اولین مجموعه از تحریم‌ها در چارچوب نظام جدید تحریمی علیه ایران را به اجرا گذاشت تا حمایت تهران از حماس و جهاد اسلامی فلسطین را هدف قرار دهد.»

بر اساس بیانیه این وزارت‌خانه، اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه به همراه محمد سعید ایزدی، علی شیرازی، مجید زارعی و مصطفی مجید خانی از اعضای شاخه فلسطین سپاه قدس به فهرست تحریم‌های انگلیس اضافه شده‌اند. خالد قدومی و ناصر ابوشریف به ترتیب نمایندگان حماس و جهاد اسلامی فلسطین در ایران نیز تحریم شده‌اند.

همچنین بر اساس بیانیه یادشده، شاخه فلسطین نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فهرست تحریم‌های انگلیس اضافه شده است.

وزارت امور خارجه انگلیس ادعا کرد که افراد و نهاد تحریم شده، «در فعالیت های خصمانه» علیه اسرائیل مشارکت داشته‌اند.

در همین حال دیوید کامرون وزیر امور خارجه انگلیس ادعا کرد که «تهدیدهای» ناشی از رفتار تهران، برای انگلیس و شرکای آن قابل قبول نیست.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.