حدادعادل رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: غربی‌ها خیلی شعار می‌دهند و در هر زمینه‌ای از حقوق بشر و مردم‌سالاری و آزادی و صلح و ...دنیای غرب پر از شعار است ولی همه‌ی این شعارها در آزمایشگاه فلسطین به محک خورده و همه‌ی این شعارها باطل شده و این یک واقعیت است که هر ادعایی دنیای غرب بکند می‌بینید در فلسطین خلاف آن عمل شده و خود این برای بی‌آبرویی غربی‌ها کافی است و اگر کسی وجدان و انصاف داشته باشد می‌تواند ماهیت این تمدن غرب را نه در شعار، بلکه در عمل در آزمایشگاه فلسطین تجربه بکند.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با اشاره به عملیات طوفان الاقصی گفت: این حادثه تاکنون و در طی ۷۵ سالی که از به وجود آمدن رژیم جعلی صهیونیستی گذشته، سابقه نداشته است.

 حدادعادل رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در ابتدای نشست اخیر شورای مرکزی ائتلاف که روز چهارشنبه ۱۹ مهرماه برگزار شد، با اشاره به بیانیه ائتلاف در حمایت و همراهی با مقاومت فلسطین که در ساعات ابتدایی عملیات طوفان‌الاقصی منتشر شد، به تحلیل وقایع رخ داده اخیر پرداخت.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با اشاره به این مسئله که عملیات طوفان‌الاقصی مقاومت فلسطین مسئله اصلی و اولویت جهان اسلام است گفت: این حادثه تاکنون و در طی ۷۵ سالی که از به وجود آمدن رژیم جعلی صهیونیستی گذشته، سابقه نداشته و همانطوری که رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند یک شکست ترمیم ناپذیر برای صهیونیست‌ها به ثبت رسانده است.

حدادعادل با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های عملیات اخیر با گذشته این بود که ضربه مقاومت به صهیونیست‌ها قوی‌تر و قدرت تهدیدکنندگی بیشتری داشت گفت: وقتی ما به جنگ سال شصت و هفت مراجعه می‌کنیم و جنگ‌های بعدی و حوادث دهه‌های اخیر، می‌بینیم که اسراییلی‌ها تعداد کشته‌ها و اسیرانشان در طول یک سال به عدد انگشتان یک دست هم بعضی وقت ها نمی‌رسید و یک هیبتی برای خودشان ایجاد کرده بودند که گاهی دو اسیر تحویل می‌گرفتند و چند صد زندانی را آزاد می‌کردند تا پیام بدهند که هر اسیری از ما به اندازه‌ی چند صدتا فلسطینی ارزش دارد و این ژست را گرفته بودند اما الان شرایط برعکس شده و تعداد اسرا و کشته‌ها و ... معادله را معکوس و مقاومت دست برتر را پیدا کرده است.

وی در ادامه به فلسفه غربی‌ها برای ایجاد یک رژیم جعلی در منطقه اشاره کرده و به ابعاد تاریخی این اقدام شوم پرداخت و گفت: یهودی‌ها و صهیونیست‌ها بعد از جنگ اول جهانی برای ایجاد یک کشور جعلی در قلب جهان اسلام طراحی کردند و بعد از جنگ دوم جهانی نقشه خود را عملی ساختند. حقیقت این ماجرا این است که غرب همیشه از اسلام سیاسی وحشت داشت و با پیروزی انقلاب اسلامی هم این وحشت روزافزون شد. اما در تاریخ، امپراطوری عثمانی که مشروعیت خودش را از دین و اسلام می‌گرفت تا پشت دروازه‌های وین در اروپا پیش رفته بودند و بخش‌های مهمی از شبه جزیره بالکان و تا سواحل دانوب تصرف کرده بودند و این ها جزو قلمرو عثمانی بود تا آفریقا و غرب آسیا و حتی بخش‌هایی از همین کشورهای موجود خلیج فارس و عراق و ... همه قلمرو عثمانی بودند. در جنگ اول جهانی که عثمانی شکست خورد بنای غربی‌ها این بود که دیگر اجازه ندهند اسلام به عنوان یک قدرت سیاسی در منطقه قدعلم بکند و یکی از نقشه‌هایی که طراحی کردند این بود که در قلب عالم اسلام یک عده‌ای که دشمنی دیرینه با مسلمانان دارند به نام یک ملت جعل کنند و در اینجا وظیفه‌ی اسراییل این باشد که جهان اسلام تضعیف شود و اتحاد بین مسلمانان برقرار نشود و در واقع می‌توانم بگویم که برای دنیای غرب اسراییل حکم یک پاسگاه و کلانتری منطقه‌ای را داشت که دستور از دنیای غرب بگیرد و در دل جهان اسلام مجری برنامه‌های غرب باشد.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در تکمیل این بخش از سخنان خود به مقاله جان‌ اف کندی رییس جمهور اسبق آمریکا اشاره کرد و گفت: یک مقاله‌ای از جان کندی نقل شده که من در حدود بیست سال پیش آن را خواندم، عنوان مقاله این بود که "سرزمینی بی مردم و مردمی بی سرزمین". او در این مقاله یهودی‌ها را مردمی بی سرزمین و فلسطین را سرزمین بی مردم معرفی و اینجور وانمود می‌کند که این منطقه یک بیابان بود و دنبال آدم می‌گشتند برای تشکیل کشور و عده‌ای هم بودند که کشوری نداشتند و دنبال یک کشور می‌گشتند. اما در واقعیت آنچه که اتفاق افتاده این است که طی هفتاد و پنج سال گذشته، این مردمی که کندی آن‌ها را از بیخ و بن انکار کرده بود همچنان دارند مقاومت می‌کنند و شهید میدهند و از سرزمینشان دفاع می‌کنند و قصد بازگشت دارند.

وی در ادامه با اشاره به ناتوانی جهان غرب در عمل به شعارهای خود گفت: غربی‌ها خیلی شعار می‌دهند و در هر زمینه‌ای از حقوق بشر و مردم‌سالاری و آزادی و صلح و ...دنیای غرب پر از شعار است ولی همه‌ی این شعارها در آزمایشگاه فلسطین به محک خورده و همه‌ی این شعارها باطل شده و این یک واقعیت است که هر ادعایی دنیای غرب بکند می‌بینید در فلسطین خلاف آن عمل شده و خود این برای بی‌آبرویی غربی‌ها کافی است و اگر کسی وجدان و انصاف داشته باشد می‌تواند ماهیت این تمدن غرب را نه در شعار، بلکه در عمل در آزمایشگاه فلسطین تجربه بکند.

حدادعادل در بخش پایان سخنان خود با اشاره به اقدامات وحشیانه صهیونیست‌ها و نتانیاهو گفتند: صهیونیست‌ها میخواهند با هواپیما و بمب و ... آبروی از دست رفته خود را تحصیل کنند و با به شهادت رساندن بی‌گناهان حیثیتی برای خودشان پیدا کنند که آنهم دربرابر مشکلات داخلی که دارند راه به جایی نمی‌برد. ما هم امیدواریم خداوند متعال تفضل بکند و این اتفاقاتی که در حال وقوع است به سود مردم فلسطین، نیروهای مقاوم و مبارز و مقاومت تمام شده و به سود جهان اسلام تمام بشود و این آغازی باشد برای پایان اسرائیل.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.