سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان با بیان اینکه ما معتقدیم مشکل اصلی در منطقه ما مداخلات آشکار آمریکا در همه چیز است، خاطر نشان کرد که در متأسفانه در برابر مداخلات آشکار آمریکا، ما شاهد فرهنگ و سیاست سرسپردگی در برابر اراده و خواست آمریکایی‌ها هستیم.

به گزارش جماران؛ دبیر کل حزب الله لبنان آمریکا را مسبب مشکلات منطقه و لبنان دانست و گفت که این کشور در همه مسائل لبنان مداخله می‌کند و باید در برابر این سیاست‌ها مقاومت و مقابله کرد.

سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان عصر امروز پنجشنبه به مناسبت برگزداشت شیخ «عفیف النابلسی» سخنرانی کرد و طی آن به تحولات داخلی این کشور و منطقه پرداخت و گفت که مشکلات اساسی لبنان و کل منطقه زیر سر آمریکا و سیاست‌های این کشور است.

او با بیان اینکه به هنگام حمله رژیم اسرائیل به جنوب لبنان در سال 1982، مقاومت اسلامی علیه این رژیم در لبنان شکل گرفت و شیخ نابلسی از همان ابتدای شکل گیری این مقاومت حی و حاضر بود و مشارکت داشت.

سید حسن نصرالله مقاومت در هر چارچوب‌‌ها و اشکال مختلف آن را عامل عافگیرکننده برای آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها دانست و گفت که همه ما شاهد تحولات و دستاوردهای این مقاومت بودیم.

دبیر کل حزب الله لبنان با بیان اینکه ما معتقدیم مشکل اصلی در منطقه ما مداخلات آشکار آمریکا در همه چیز است، خاطر نشان کرد که در متأسفانه در برابر مداخلات آشکار آمریکا، ما شاهد فرهنگ و سیاست سرسپردگی در برابر اراده و خواست آمریکایی‌ها هستیم.

او به تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه مردم سوریه موسوم به «قانون سزار» اشاره کرد و گفت که اگر این تحریم‌ها نبود این کشور نیازی به کمک‌ها از هر طرفی و فردی برای عبور از پیامدهای جنگ نداشت.

سیدحسن نصرالله ادامه داد: این اشغالگری آمریکا در سوریه است که مانع از این میشود که دولت سوریه نتواند به میادین نفتی و گازی خود در شرق فرات دسترسی داشته باشد و آمریکایی‌‌ها این منابع را «چپاول می‌کنند.»

دبیر کل حزب الله لبنان مداخلات و سیاست‌های آمریکا در مشکل همه منطقه دانست و به یمن اشاره کرد و گفت که مانع اساسی جنگ در این کشور طرف آمریکایی است.

او به وضعیت لبنان نیز اشاره کرد و گفت که منابع زیادی هست که خزانه دولت لبنان را پر می‌کند ولی به دلیل وتوهای سفارت آمریکا در بیروت این منابع برای لبنانی‌ها ممنوع است.

سید حسن نصرالله با تأکید بر اینکه لبنان باید از زیر هیمنه و هژومونی آمریکا برای ایجاد راه حلی برای بحران خود خارج شود، تأکید کرد: کسی که واقعیت در قضیه انفجار بندر بیروت را کتمان می‌کند، همان کسی است که خواست این قضیه را از ابتدا سیاسی کند.»

وی افزود: «علت اصلی گم شدن حقیقت در مسئله انفجار بندر بیروت متوسل شدن برخی به ارتباط دادن این مسئله با اتفاقات منطقه‌ای است.»

سید حسن نصرالله گفت که برخی از رسانه های لبنانی به دروغ بر متهم کردن حزب الله به دست داشتن در تحولات اردوگاه آواردگاه عین الحلوه در صیدا اصرار دارند. او همه طرف‌های حاضر در این اردوگاه را خطاب قرار داد و از آن‌ها خواست که دست از درگیری و جنگ با یکدیگر بردارند.

دبیر کل حزب الله در پایان هرگونه ارتباط داشتن این حزب با درگیری‌های اخیر عین الحلوه را رد کرد و گفت که با همه طرف های تأثیر گذار در تماس بوده تا این درگیری متوقف شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.