سردار رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تذکر اینکه دشمن همواره تلاش می‌کند همه داشته‌ها و دستاوردها را زیر سؤال ببرد و ملت را از انقلاب پشیمان و مأیوس و ناامید کند"، تأکید کرد: دشمن به‌دنبال بحرانی نشان دادن وضعیت و گرفتن امید از جامعه است.

به گزارش جماران؛ سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان "به فتح قله‌های نهایی نزدیک هستیم"، گفت: صهیونیست‌ها از قدرت جبهه مقاومت به وحشت افتاده‌اند.

سردار سرتیپ‌دوم پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در یادواره 1269 شهید تیپ میرزا کوچک‌خان نیروی زمینی سپاه و شهدای محور مقاومت، نقطه قوت تیپ میرزا کوچک‌خان را رشادت و جانفشانی در عرصه‌های جهاد به‌ویژه در  دفاع از حریم آل‌الله توصیف کرد و با بیان اینکه ارادت حاج قاسم به حضرت فاطمه(ع) دیدنی و مثال‌زدنی و زبانزد خاص و عام بود، گفت: موضوع دفاع مقدس و نقش شهدا در این دوران یکی از رخدادهایی است که خوب روایت شده است اما کافی نیست و باید بیشتر تلاش کرد تا اسناد دقیق و روایت صحیح به دست جوانان و نسل آینده برسد.

سردار شریف صیانت از امنیت و آسایش مردم را دغدغه مهم سپاه برشمرد و اظهار کرد: دشمن بداند اگر سپاه دیروز در میدان جنگ بود امروز در میدان خدمات‌رسانی به مردم حضور دارد.

مسئول روابط عمومی کل سپاه با تأکید به "رشادت‌ها و حماسه‌های فرزندان این مرز و بوم در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی بر کسی پوشیده نیست"، ادامه داد: ملت ما با دستان خالی، اراده فولادین و اطاعت از امام و رهبری بر همه توطئه‌ها فائق آمد.

وی افزود: جوانان ما باید بدانند که دشمن تصور می‌کرد می‌تواند با یک هجمه نظامی گسترده، طومار انقلاب اسلامی را در هم بپیچد، اما ملت ایران با ایستادگی و مجاهدت، دشمن را به خاک ذلت نشاند.

مسئول روابط عمومی کل سپاه تصریح کرد: انقلاب ما بر اساس آموزه‌های دینی، فرهنگ اسلامی و ارزش‌ها شکل گرفته است و باید عزت و عظمت انقلاب در دوران مختلف توسط پدران و مادران، همرزمان و رزمندگان دفاع مقدس برای جوانان تبیین و تشریح شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: باید نسل جدید و جوانانی که این انقلاب را درک نکرده‌اند، بدانند که شکست دشمن مقابل نظام نوپای اسلامی به‌دلیل قدرت رهبری حضرت امام خمینی(ره) و نفوذ و ارتباط معنوی و قلبی ملت با امام، ولایتمداری و پایبندی به ارزش‌ها  بود و امروز وظیفه ما بیان این مسائل و روشنگری در این راستاست.

سردار شریف با تأکید بر لزوم زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا، گفت: بزرگداشت نام و یاد شهدا و تکریم خانواده‌های معظم شهدا، مهم‌ترین وظیفه ما در قبال آنان است و باید در ادامه راه انقلاب با ولایتمداری، حفظ وحدت و پایبندی به فرهنگ ارزشی و اهل‌بیتی بر دشمنان مختلف در جنگ سرد و سخت پیروز شویم.

وی همچنین با تذکر اینکه دشمن همواره تلاش می‌کند همه داشته‌ها و دستاوردها را زیر سؤال ببرد و ملت را از انقلاب پشیمان و مأیوس و ناامید کند"، تأکید کرد: دشمن به‌دنبال بحرانی نشان دادن وضعیت و گرفتن امید از جامعه است.

سخنگوی سپاه با ابراز اینکه رخدادها بعد از سال‌ها در افکار عمومی به تاریخ سپرده می‌شود و دشمن از همین خلأ عدم‌آگاهی استفاده و جریان‌ها را تحریف می‌کند، گفت: 50 میلیون نفر از جمعیت کشور از دوران مبارزاتی روحانیت و مردم علیه پهلوی اطلاعات کاملی ندارند و امروز یکی از عملیاتی‌ترین محورهای تهاجم دشمن این است که با وارونه‌نمایی اوضاع در دوران ستمشاهی و پخش فیلم‌های تقطیع‌شده و تحریف‌شده از آن دوران  نظام اسلامی را ناکارآمد جلوه دهند.

وی با یادآوری "پیشرفت‌های ما در بسیاری از عرصه‌ها در تراز جهانی است"، گفت: به‌طور مثال ایران اسلامی امروز در عرصه درمانی پیشرفت‌های زیادی کرده است در حالی که در دوران ستم‌شاهی کادر درمان کشور را هندی‌ها و فیلیپینی‌ها  تشکیل داده بودند.

سردار شریف با بیان "امروز تمام تصمیمات ایران درون کشور گرفته می‌شود اما در دوران پهلوی تصمیمات مردم را آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها و دیگر مستکبرین می‌گرفتند"، تصریح کرد: پیشرفت ایران از اول انقلاب تاکنون در زمینه‌های مختلف باوجود تحریم همه‌جانبه علیه کشور چشم‌گیر بوده است ولی جریان دشمن با رسانه‌هایی که در دست دارد اجازه نمایش قدرت و پیشرفت انقلاب اسلامی را نمی‌دهد و با جریان تحریف، ذهن جوانان را به‌سمت نیات پلید خود سوق می‌دهد.

وی با اظهار "اگر ابعاد وجودی شهید سلیمانی را به‌درستی تبیین کنیم، الگویی نه‌تنها برای ایران، بلکه برای همه دنیا است"، عنوان کرد: سردار سلیمانی الگوی پاک، شجاع، متدین، مردمی و باعاطفه برای جامعه بشری است.

سخنگوی سپاه با تصریح به اینکه روند افول رژیم صهیونیستی به بالاترین حد خود در 70 سال گذشته رسیده است، گفت: استکبار جهانی و صهیونیست‌ها از قدرت جبهه مقاومت به وحشت افتادند و برای همین فرمانده عالی‌قدری همانند سردار سلیمانی را به شهادت رساندند.

وی اضافه کرد: استیصال و درماندگی صهیونیست‌ها و دشمنان امت اسلامی به‌واسطه خون شهیدان و ایستادگی و مقاومت مردم رقم خورده است.

سخنگوی سپاه با تذکر "به فتح قله‌های نهایی نزدیک هستیم و  نباید به حرف‌های دشمن توجه کرد"، گفت: دشمن قصد دارد داشته‌های ما را کمرنگ و کاستی‌ها را مهم نمایش دهد و این خاصیت خصومت همیشگی آنان علیه انقلاب اسلامی است.

وی با تصریح به "دنیای امروز دنیای مبادله قدرت است و کشوری که قدرت نداشته باشد نمی‌تواند امنیت خود را تأمین کند" افزود: تا امروز مردم و مسئولین موانع بسیار بزرگی را از سر راه خود برداشته‌اند، در گام دوم انقلاب باید از زیرساخت‌هایی که در چله اول انقلاب ایجاد شد به‌خوبی و با هوشمندی با تکیه‌بر نیروی جوانان انقلابی استفاده کنیم، هیچ کاری برای جوانان مستعد ایران نشدنی نیست.

سردار شریف با اعلام اینکه سپاه در هر زمینه‌ای که نیاز باشد کنار مردم است، گفت: سپاه تا دیروز در عرصه دفاع از کشور دست به سلاح بود تا به مردم گزندی نرسد و امروز کنار صیانت از امنیت کشور، در عرصه خدمت به مردم کم‌برخوردار حضور دارد و در این مسیر بسته‌های معیشتی را تأمین و بین خانواده‌ها توزیع می‌کند، مسئولین کشور باید با تلاش شبانه‌روزی برای رفع مشکلات تلاش کنند و این وظیفه‌ای است که بر دوش همه است.

مسئول روابط عمومی کل سپاه با بیان اینکه آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها در چند دهه گذشته هر کاری که می‌خواستند علیه کشورها انجام دادند، خاطرنشان کرد: مشکلات معیشتی و صنفی ازجمله مواردی است که استکبار از طریق رسانه‌های در اختیار خود، با تحریف واقعیت سعی در بزرگ‌نمایی آن دارد اما آنها در اجرای راهبردهای خصمانه خود علیه ملت ایران، هیچ‌گاه اقتدار و توانمندی سپاه و نیروهای مسلح و خدمت‌رسانی آنان به هموطنان در صحنه‌های مختلف را نمایش نمی‌دهند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.