امیر سرتیپ صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش تاکید کرد: آماده به کار بودن سامانه های راداری و موشکی پدافند هوایی در خلیج فارس و دریای عمان کاملا ملموس است.

به گزارش جماران؛ امیر سرتیپ صباحی فرد گفت: آماده به کار بودن سامانه های راداری و موشکی پدافند هوایی در خلیج فارس و دریای عمان کاملا ملموس است و امروز نیروی پدافند در تمامی یگان های پدافندی از صیانت هوایی به سیادت هوایی رسیده است.

امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در بازدید و ارزیابی از  سامانه های راداری و موشکی مستقر در منطقه پدافند هوایی جنوب شرق کشور، با بیان این که امروز پدافند هوایی در تمامی مناطق و گروه های پدافندی کشور عزیزمان از صیانت هوایی به سیادت هوایی در منطقه رسیده است، گفت: با وجود اعمال انواع تحریم ها و محدودیت ها،  پیشرفت نیروی پدافند در حوزه طراحی و ساخت انواع سامانه های راداری و موشکی به روز  بیش از پیش تقویت خواهد شد  و قطعا این صلابت و اقتدار پایانی نخواهد داشت.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در بازدید از  مرکز عملیات منطقه ای خلیج فارس(SOC) (که مسولیت شناسایی و هدایت پروازهای منطقه، رهگیری اهداف و تصمیم گیری در رابطه با آنها را بر عهده دارد)، افزود: امنیت خلیج همیشه فارس و دریای عمان توسط ایران و کشور های همسایه تأمین می شود و پدافند هوایی ارتش امروز این توانمندی را دارد که با هر شیطنتی که حاکی از برهم زدن این امنیت باشد به صورت قاطع و محکم مقابله و برخورد نماید.

وی اضافه کرد: آماده به کار بودن سامانه های راداری و موشکی پدافند هوایی در خلیج فارس  و دریای عمان کاملا ملموس است.

بنا براین گزارش امیر سرتیپ صباحی فرد در این بازدید با تاکید بر  آماده به کار بودن سامانه سلاح های موشکی و چشمان بینای پدافند در دهانه خلیج فارس بخشی از سامانه های راداری و موشکی بویژه سایت رادار فتح۱۴را مورد ارزیابی فنی و عملیاتی قرار داد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
  • کدخبر: 1521016
  • منبع: روابط عمومی ارتش
  • نسخه چاپی
  • کدخبر: 1521016
  • منبع: روابط عمومی ارتش
  • نسخه چاپی
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.